Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Brak historii kredytowej – co to dla nas oznacza?

Brak historii kredytowej – co to dla nas oznacza?

Historię kredytową budujemy poprzez zaciąganie pożyczek i kredytów, zarówno w bankach, jak i pozabankowo. Jeśli nie skorzystaliśmy nigdy z tego rodzaju produktów, wówczas nie mamy żadnej historii kredytowej, która odnotowywana jest w bazach, w szczególności w BIK. Jakie konsekwencje ma brak historii kredytowej?

Najczęściej BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej kojarzymy z długami. Jednak warto wiedzieć, że BIK gromadzi wszelkiego rodzaju informacje dotyczące pożyczkobiorców i kredytobiorców, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. W związku z tym w bazach znajdują się informacje o każdej zaciągniętej pożyczce czy kredycie. Obecność w bazach BIK nie jest w związku z tym niczym złym – wprost przeciwnie, gdy nasza historia jest pozytywna, wtedy możemy łatwiej korzystać z pożyczek i kredytów.

Tworzenie pozytywnej historii kredytowej jest opłacalne. Może się bowiem zdarzyć, że bank czy instytucja pozabankowa odmówią nam udzielenia pożyczki czy kredytu, gdy w bazie BIK czy w innych bazach nie ma o nas żadnych informacji. Może też zaproponować nam pożyczkę czy kredyt, ale na gorszych warunkach. Wobec tego nie każdy bank czy instytucja pożyczkowa będą gotowe do pomocy.

Konsekwencje braku historii kredytowej:

• podwyższenie marży kredytowej

• mniejsza suma pożyczki lub kredytu niż ta, o którą wnioskowaliśmy jesienna-pozyczka

• krótszy okres pożyczki lub kredytu

• wyższe oprocentowanie pożyczki lub kredytu

• odmowa udzielenia pożyczki lub kredytu

Na powyższe problemy narażone są w szczególności te osoby, które są młode i dopiero zaczynają życie na własny rachunek i chcą otrzymać pożyczkę gotówkową na dowolny cel czy kredyt hipoteczny na zakupienie swojego mieszkania. Aby zmniejszyć ryzyko tych problemów, najlepiej zacząć jak najszybciej budować swoją historię kredytową, aby jej brak nie był przeszkodą w realizacji planów.

W jaki sposób zbudować swoją pozytywną historię kredytową?

Do budowy pozytywnej historii kredytowej będziemy musieli dostać się do baz BIK, czyli będziemy musieli skorzystać z jakiejś oferty pożyczkowej czy kredytowej. Gdy mamy odpowiednią zdolność, możemy wyrobić sobie kartę kredytową czy debet na rachunku i spłacać go systematycznie. Także możemy brać pożyczki na raty, na przykład popularne obecnie raty 0 procent, które możemy wziąć też na niedrogie przedmioty, więc bank najczęściej daje pożyczkę bez problemu. Możemy też wybrać chwilówki i pożyczki ratalne, które oferowane są przez firmy pożyczkowe.

Oczywiście, musimy pamiętać o tym, aby zawsze terminowo spłacać swoje zobowiązania. Terminowość rzutuje na punktową ocenę, którą przygotowuje BIK. Jeśli nie będziemy spłacać zadłużenia systematycznie, wtedy możemy pogorszyć swoją historię kredytową. Dlatego dbajmy o spłacanie pożyczek w terminie. jesienna-pozyczka

Jeżeli potrzebujesz dodatkowej gotówki i chcesz ją otrzymać bez problemu bez posiadania historii kredytowej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w Aasa Polska. Oferujemy szybkie i wygodne pożyczki ratalne w kwocie do 10 000 złotych – całkowicie przez internet. Sprawdź je już teraz!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.