Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Czy możemy wziąć kredyt walutowy w Polsce?

Czy możemy wziąć kredyt walutowy w Polsce?

Kredyty w obcej walucie cieszyły się dużym zainteresowaniem kilka lat temu. Były bowiem niezwykle opłacalne. Wszyscy jednak wiemy, że pod wpływem zmian gospodarczych i wszechobecnego kryzysu finansowego, kredyty te zaczęły drożeć i zainteresowanie nimi spadło. Teraz, gdy sytuacja zaczyna się stabilizować wielu na powrót myśli o kredycie walutowym. Czy jednak banki chętnie ich udzielają?

W związku z tym, co stało się z kredytami zaciągniętymi we frankach szwajcarskich i całą aferą z tym związaną, banki dzisiaj niechętnie udzielają kredytów w obcej walucie. Opcje w tym względzie zostały bardzo mocno uszczuplone. Najtrudniej jest dostać w naszym kraju kredyt hipoteczny w obcej walucie. Przede wszystkim żaden bank w Polsce nie udzieli nam takiego kredytu we frankach szwajcarskich z powodów wspomnianych wyżej. Jedyną możliwością jest wzięcie takiego kredytu w euro lub też funtach brytyjskich.

Kto może wziąć kredyt walutowy?

Ze względu na duże zmiany w systemie przyznawania kredytów walutowych w Polsce, niewiele osób może uzyskać tego typu wsparcie. Okazuje się bowiem, że Komisja Nadzoru Finansowego wydała specjalny komunikat związany z kredytami walutowymi. Komunikat ten dotyczy zaciągania kredytów hipotecznych.

Możemy oczywiście to zrobić, ale musimy uzyskiwać dochód w danej walucie, w której chcemy zaciągnąć kredyt. Zarządzenie to dotyczy także osób, które uzyskują bardzo duże dochody. Widać więc wyraźnie owe zaostrzenia w kwestii kredytów walutowych.

Opłacalność kredytów walutowych

 Przepisy, które wprowadziła Komisja Nadzoru Finansowego sprawiły, że kredyty zaciągane w obcych walutach są opłacalne tylko i wyłącznie dla osób pracujących za granicą. Tylko oni bowiem mogą zaciągnąć taki kredyt i przeliczać, czy tego typu rozwiązanie jest dla nich idealne. jesienna-pozyczka

Przede wszystkim należy podkreślić, że takie osoby są w korzystnej sytuacji bowiem biorąc kredyt w obcej walucie nie muszą w zupełności martwić się o zmienność kursu naszego złotego. Mówić prościej nie dotyczy ich ryzyko walutowe. Okazuje się więc, że kredyt walutowy jest bardzo dobrym pomysłem jeżeli zarabiamy w dolarach amerykańskich, euro czy też funtach brytyjskich. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni bank, który udzieli nam kredytu walutowego na najlepszych warunkach.

Oferty kredytów walutowych

Nie wszystkie banki mają dzisiaj w swojej ofercie kredyty walutowe. Przez Internet możemy jednak znaleźć kilka atrakcyjnych opcji. Przede wszystkim należy liczyć się z tym, że takie kredyty będziemy musieli spłacić maksymalnie do 35 lat. Standardowo jednak okres spłaty wynosi 30 lat w większości banków.

Należy wziąć pod uwagę również to, że banki rozpatrując nasz wniosek kredytowy nie biorą już tylko pod uwagę aktualnych zarobków, ale także prognozują, jak nasza sytuacja finansowa będzie wyglądała w przyszłości. Przez to nie zawsze możemy liczyć się z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku. Mogą liczyć na to tylko te osoby, które są stabilne pod względem finansowym i ta stabilizacja będzie się utrzymywać przez długie lata. Tylko wówczas bank widzi w nas opłacalnego klienta.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.