Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Czym jest RRSO? Na co ma wpływ?

Czym jest RRSO? Na co ma wpływ?

Chcesz zaciągnąć pożyczkę? Zawsze powinieneś sprawdzić, ile będzie cię to kosztować. Jednym z pomocnych wskaźników jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania pożyczki.

Każda firma pożyczkowa ma inne koszty pożyczek ustalone dla swoich klientów. Różnice nierzadko są niewielkie, ale wpływają na ogólną wysokość rat. Naturalnie, chcemy brać pożyczki tam, gdzie są one dla nas jak najtańsze. Przy porównywaniu różnych ofert warto zwrócić uwagę na wskaźnik RRSO – Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania.

O czym informuje RRSO?

Wskaźnik RRSO określa całkowity koszt pożyczki czy kredytu, który ponoszony jest przez konsumenta. Jest on wyrażony procentowo w stosunku rocznym dla całkowitej kwoty pożyczki albo kredytu.

Przede wszystkim RRSO pomaga w łatwiejszym porównywaniu różnych ofert pożyczek oraz kredytów, ponieważ uwzględnia nie tylko samo oprocentowanie, ale również inne koszty, między innymi prowizje czy opłaty przygotowawcze oraz inne koszty usług koniecznych do skorzystania z oferty. Jest to wobec tego pewnego rodzaju ustandaryzowany wskaźnik kosztów kredytów i pożyczek. Co ważne, RRSO zgodnie z prawem musi być pokazywany przy każdej ofercie.

Od czego zależy RRSO?

Na wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania kredytów i pożyczek wpływa wiele czynników. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jest to oprocentowanie pożyczki, a także dodatkowe koszty, które dotyczą pożyczki, w tym opłaty i prowizje. Ponadto wysokość RRSO waha się w zależności od okresu oraz wysokości pożyczki. jesienna-pozyczka

Generalnie zasada jest taka, że im pożyczka będzie krótsza, tym RRSO będzie wyższe, ponieważ opłaty będą wtedy wysokie w porównaniu z liczbą rat. Gdy jednak weźmiemy pożyczkę rozłożoną na dłuższy okres, RRSO będzie już niższe. Oczywiście, nie oznacza to, że kosztów będzie mniej niż w przypadku krótkiego kredytu, ale będą one proporcjonalnie niższe w stosunku do pożyczonej sumy.

Jak odczytywać RRSO?

Jeżeli będziemy chcieli porównać koszty dwóch pożyczek pod kątem RRSO, najlepiej zrobić to przez internet. Aktualnie firmy pożyczkowe mają na swoich stronach specjalne kalkulatory, które pozwalają na wyznaczenie wysokości rat do spłaty przy określeniu kwoty i okresu pożyczki. W kalkulatorach podawane są również informacje o RRSO – znajdują się one też na naszej stronie Aasa Polska.

Aby porównać koszty, ustawiamy sumy i okresy pożyczek na takich samych wartościach, na przykład 3000 złotych oraz 22 miesiącach spłaty, a potem porównujemy ze sobą wyniki RRSO. Tam, gdzie wynik będzie niższy, pożyczka będzie dla nas ogólnie tańsza.

Wybierz najlepszą pożyczkę w Aasa Polska już teraz!

Jeżeli szukasz dobrych pożyczek, w Aasa Polska przygotowaliśmy dla ciebie dobrą ofertę – nasza pożyczka ratalna to korzystna oferta dla osób, które potrzebują szybkiego wsparcia finansowego na różne wydatki. Wniosek można wypełnić już teraz przez internet, bez potrzeby wychodzenia z domu, a pieniądze będą przekazane na wskazane konto bankowe. Zapraszamy już teraz do zapoznania się z naszą ofertą i wykonania symulacji kosztów swojej pożyczki on-line!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.