Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Ubezpieczenie domu - ile to kosztuje?

Ubezpieczenie domu - ile to kosztuje?

Masz dom, ale jeszcze nie jest ubezpieczony? W takim przypadku warto zdecydować się na polisę. Chociaż może wydawać się, że to niepotrzebny wydatek, to jednak wtedy, gdy coś się zdarzy i otrzymamy odszkodowanie, będziemy mogli odetchnąć z ulgą

Dom czy mieszkanie możemy ubezpieczyć obecnie u niemalże każdego ubezpieczyciela. Problemem jest jednak wybranie odpowiedniej oferty, która będzie spełniała nasze wymagania pod kątem zakresu ochrony oraz kosztów.

Do czego przyda nam się ubezpieczenie domu?

Nasz dom narażony jest na różne niebezpieczeństwa, na przykład na zalanie, pożar, włamania i kradzieże, na różnego rodzaju usterki. Straty mogą być duże, a naprawa może być wtedy bardzo kosztowna i pokrycie jej samodzielnie może być niemałym wyzwaniem. Gdy będziemy mieli wykupione ubezpieczenie, to właśnie ubezpieczyciel będzie mógł pokryć te właśnie koszty.

Polisa ubezpieczeniowa domu jest więc przydatna w wielu przypadkach, gdy dochodzi do niespodziewanych usterek, katastrof, ingerencji osób trzecich. Sprawa wygląda podobnie jak w przypadku ubezpieczenia samochodowego AC – autocasco. Dzięki niemu nie musimy płacić z własnej kieszeni, gdy coś zdarzy się z naszym pojazdem.

Oczywiście, powinniśmy pamiętać o tym, że każde ubezpieczenie ma swój zakres ochrony. Wobec tego należy zapoznać się z OWU, czyli ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Należy zwrócić szczególną uwagę na wyłączenia z ochrony, ponieważ może okazać się, że polisa nie zadziała wtedy, gdy myśleliśmy, że możemy otrzymać odszkodowanie. jesienna-pozyczka

Koszty polisy na dom

Trudno jednoznacznie wskazać, ile może kosztować nas polisa na dom. Ceny są naprawdę zróżnicowane i zależne od towarzystwa ubezpieczeniowego oraz od domu, który ma być objęty taką ochroną.

Zwykle koszt wynosi od około 150 złotych rocznie do ponad 1 000 złotych rocznie. Taka najtańsza polisa zapewni nam jednak dość ograniczoną ochronę przed takimi zdarzeniami losowymi jak ogień, wybuch, osunięcie się ziemi. Niektóre z nich, na przykład powódź, mogą wymagać podwyższenia kosztów. Także koszty będą wyższe wtedy, gdy chcielibyśmy podwyższyć wysokość odszkodowania przy działaniu osób trzecich – dewastacji, włamaniach, kradzieżach.

Czynniki wpływające na koszt polisy na dom:

• lokalizacja nieruchomości

• typ zabudowy

• rok powstania nieruchomości

• podpiwniczenie budynku jesienna-pozyczka

• przeznaczenie budynku – na wynajem, do prowadzenia działalności gospodarczej

• liczba mieszkańców

• rodzaj drzwi, okien, zabezpieczeń przeciw włamaniom

• instalacje użytkowane w nieruchomości

• obecność garażu i jego lokalizacja

• szacowana wartość nieruchomości

Gdy chcemy ubezpieczyć dom, warto udać się do agenta ubezpieczeniowego, który będzie mógł porównać dla nas różne polisy ubezpieczeniowe, a następnie doradzić, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Możemy również skorzystać z dostępnych przez internet kalkulatorów polis, które w przybliżeniu mogą podpowiedzieć nam na jakie koszty trzeba będzie się przygotować.

Zatem ubezpieczenie domu czy też ubezpieczenie mieszkania to wydatek, na który warto się zdecydować – dzięki niemu możemy ochronić się przed naprawdę wysokimi kosztami!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.