Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Jak sfinansować wakacje last minute?

Jak sfinansować wakacje last minute?

Marzysz o tym, aby wyjechać na wyjątkowe wakacje w tropiki? Chcesz zobaczyć Paryż lub Rzym? A może zawsze fascynowały cię egipskie piramidy? W takim przypadku warto poszukać tanich wakacji last minute. Zapłacimy za nie znacznie mniej niż za standardowe oferty, ale skorzystamy z nich tylko na ostatnią minutę. Jak możemy wtedy sfinansować wyjazd, gdy nie starcza nam oszczędności?

Wczasy last minute możemy niejednokrotnie zakupić nawet o połowę taniej niż standardowe oferty. Właśnie dlatego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem, ponieważ możemy zwiedzić wspaniałe miejsca bez przepłacania. Wiele osób właśnie tak podróżuje po świecie.

Jeżeli także chcemy upolować coś ciekawego w ofercie last minute w biurach podróży, musimy być przygotowani na szybką wpłatę pieniędzy. Gdy mamy oszczędności, możemy przeznaczyć je właśnie na ten cel. W przeciwnym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie pożyczka.

Pożyczka gotówkowa w banku

Gdy mamy odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową, w takim przypadku pożyczkę gotówkową na nasze wakacje będziemy mogli wziąć bez problemu. W wielu bankach dostaniemy także taką pożyczkę on-line, dlatego nie musimy wcale wychodzić z domu, aby dostać pieniądze na spełnienie swoich marzeń.

Gdy jednak mamy już inne pożyczki i kredyty lub nie mamy odpowiedniej wiarygodności kredytowe, na przykład mamy negatywne wpisy w BIK, pożyczki bankowe nie otrzymamy tak łatwo.

Pożyczka pozabankowa

To druga propozycja dla podróżników. Pożyczki tego rodzaju oferowane są w wielu różnych wariantach – możemy wziąć je jako chwilówki do oddania w 30 dni, możemy też zdecydować się na pożyczki ratalne, które są do spłaty w określonej liczbie rat. W przypadku pożyczek ratalnych możemy samodzielnie określić, jaka będzie wysokość rat poprzez wybranie odpowiedniego okresu pożyczki.

Koszty pożyczek pozabankowych są jednak wyższe od pożyczek bankowych. Z drugiej jednak strony są one łatwiej dostępne. Są oferowane przez internet, nie musimy przedstawiać szeregu dokumentów, aby dostać pieniądze. Także możliwe jest uzyskane pożyczki bez BIK.

Wakacje na raty w biurze podróży

Niektóre biura podróży pozwalają swoim klientom na zakupienie wycieczki na raty. Jest to możliwe zarówno w przypadku zakupu wycieczki w biurze stacjonarnym, jak i przez internet. Co więcej, niektóre wycieczki możemy kupić w ratach 0%.

Gdy chcemy skorzystać z takiej właśnie oferty, wybieramy metodę płatności w ratach, a potem sprzedawca sprawdza naszą zdolność kredytową i wiarygodność kredytową lub robimy to samodzielnie przez internet. Musimy wypisać odpowiedni wniosek i poczekać, aż zostanie on przeanalizowany – to zwykle kilka minut.

Pożyczka od bliskich

Oczywiście, jeżeli zależy nam na tym, aby wyjechać na wyśnione wakacje, ale nie możemy skorzystać z żadnej z powyższych opcji, wtedy istnieje jeszcze szansa na pożyczenie pieniędzy od rodziny czy znajomych.

Wobec tego swój wakacyjny wyjazd last minute możemy sfinansować na różne sposoby. Najlepiej jednak mieć odłożone pieniądze na ten właśnie cel, aby nie musieć ich pożyczać, chyba że możemy zrobić to bez żadnych dodatkowych kosztów.

Ten wpis znajduje się w kategorii