Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Zarabianie na pożyczkach społecznościowych. Czy to bezpieczne?

Zarabianie na pożyczkach społecznościowych. Czy to bezpieczne?

Pożyczki społecznościowe pozwalają na uzyskanie dodatkowej sumy na praktycznie każdy cel. Możemy uzyskać je on-line, bez wychodzenia z domu. Pożyczamy wtedy nie od firmy, ale od innych osób, które także korzystają z serwisów pożyczek społecznościowych. Także możemy sami stać się pożyczkodawcą na takim serwisie – pożyczkodawcy nazywani są wtedy inwestorami.

Z pożyczek społecznościowych możemy skorzystać również w Polsce. Dzięki nim możemy uzyskać pieniądze szybko i wygodnie, na warunkach, które określimy samodzielnie. Musimy tylko zarejestrować się na portalu pożyczek społecznościowych, a także przejść odpowiednią weryfikację. Z takich serwisów korzystają nie tylko ci, którzy chcą pieniądze pożyczyć, ale również ci, którzy chcą zarobić.

Jak zostać inwestorem na portalach pożyczek społecznościowych?

Jeśli chcemy zdecydować się na zostanie inwestorem, powinniśmy spełnić wymagania wybranego przez nas serwisu społecznościowego. Najczęściej musimy przejść odpowiednią weryfikację, na przykład poprzez wykonanie przelewu ze swojego rachunku bankowego.

Wobec tego wszystko możemy załatwić całkowicie przez internet, nie musimy wychodzić z domu, aby wszystko załatwić.

Ile możemy zarobić na pożyczkach społecznościowych?

Najczęściej minimalna wysokość inwestycji wynosi 100 złotych, natomiast najwięcej w aukcję jednego pożyczkodawcę możemy zainwestować około 5 000 złotych. Na jednej pożyczce możemy zarobić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w zależności od tego, jakie jest jej oprocentowaniem.

Średni zwrot z inwestycji wynikający tylko z oprocentowania pożyczki wynosi około 16%. Natomiast maksymalny zysk wynikający z pożyczek to nawet 28% w ciągu roku. To wobec tego znacznie lepszy wynik niż w przypadku lokat oraz innych metod inwestycyjnych.

Jako inwestor możemy wybrać samodzielnie aukcję pożyczkową, w którą chcemy zainwestować. Musimy przy tym zwrócić uwagę na to, komu chcemy pożyczyć pieniądze. To właśnie od tego zależy bezpieczeństwo oferty.

Jak zmniejszyć ryzyko przy pożyczkach społecznościowych?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby wybrać takiego pożyczkobiorcę, który będzie dobrze zweryfikowany, najlepiej, aby posiadał już za sobą kilka spłaconych pożyczek. Tacy pożyczkobiorcy są pewniejsi, ponieważ wtedy szansa, że spłacą oni zobowiązanie, jest większa.

Oczywiście, musimy też pamiętać o tym, że zawsze istnieje ryzyko, że nie otrzymamy zwrotu pożyczonych pieniędzy. Musimy też liczyć się z tym, że pożyczka nie będzie spłacana terminowo. W takim przypadku odzyskanie pieniędzy może być dość dużym problemem. Generalnie możemy sprzedać nasze zadłużenie firmie windykacyjnej za pośrednictwem systemu, ale również musimy pamiętać o tym, że nie odzyskamy tak wysokiej sumy jak ta pożyczona.

Pamiętajmy również o tym, aby dywersyfikować pożyczki, czyli nie przeznaczajmy wszystkich naszych pieniędzy, które chcemy zainwestować, właśnie na ten cel.

Lepiej pożyczyć kilka mniejszych sum niż jedną dużą. Wtedy nawet w przypadku problemów z jedną pożyczką inne będą spłacane.

Ten wpis znajduje się w kategorii