Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak korzystać z wpłatomatu? Wyjaśniamy!

Jak korzystać z wpłatomatu? Wyjaśniamy!

Chociaż nie są tak popularne i często spotykane jak bankomaty, to jednak pełnią ważną funkcję – pozwalają nam na łatwe wpłacanie pieniędzy na swoje konto bez potrzeby stania w kolejce do okienka. Wpłatomaty, ponieważ to właśnie o nich mowa, często wzbudzają jednak wiele pytań. Jak działają? Czy są bezpieczne? Kiedy pieniądze będą na koncie?

W przeciwieństwie do bankomatów wpłatomaty pobierają od nas pieniądze. Urządzenia tego rodzaju zaczęły być stosowane przede wszystkim przez te banki, które miały mało swoich placówek i były dostępne dla klientów głównie przez internet.

Teraz ma je coraz więcej banków, ponieważ dzięki nim wpłacanie pieniędzy jest jeszcze łatwiejsze – niezależnie od pory. Wobec tego nie musimy iść do placówki banku wtedy, gdy jest ona otwarta, ale pieniądze możemy wpłacać 24 godziny na dobę, także w weekendy oraz w święta.

Jak działa wpłatomat?

Klient banku, który chce wpłacić pieniądze na swoje konto bankowe, umieszcza we wpłatomacie swoją kartę albo wpisuje numer rachunku bankowego, na który chce przekazać wpłacone pieniądze. Gdy umieszczamy we wpłatomacie swoją kartę, wtedy pieniądze wpłacamy właśnie na to konto bankowe, do którego karta została wydana. Nie musimy więc dodatkowo wpisywać numeru konta.

Potem umieszczamy we wpłatomacie plik banknotów – wsuwamy go do specjalnej szczeliny. Urządzenie przelicza ilość pieniędzy. Potem potwierdzamy wpłatę i to wszystko. Pieniądze na naszym koncie pojawią się z reguły po kilku czy kilkudziesięciu minutach po dokonaniu transakcji, gdy pieniądze wpłacaliśmy we wpłatomacie należącym do naszego banku. jesienna-pozyczka

Za prowadzenie wpłat we wpłatomacie nie musimy najczęściej płacić – jest to darmowa usługa. Także niektóre wpłatomaty pozwalają na dokonanie wpłaty nie tylko z użyciem karty, ale też płatności BLIK. Istnieją też wpłatomaty, które pozwalają nam na zapłacenie raty pożyczki, założenie lokaty, przyjęcie czeku.

Wpłatomat – kwestie techniczne

Wpłatomaty są podobne do bankomatów pod kątem swojej konstrukcji. Oznaczone są jako wpłatomaty i nie możemy dokonywać w nich wypłaty pieniędzy. W urządzeniu mieści się najczęściej od 50 do 200 banknotów, dlatego może okazać się, że nie będziemy mogli wpłacić zbyt dużej sumy, gdy wpłatomat nie był dawno opróżniany i jest w nim wiele banknotów.

Obsługa wpłatomatów jest bardzo prosta. Wszystkie wskazówki dotyczące poszczególnych czynności znajdziemy na ekranie. Gdy mamy jakiekolwiek problemy, na przykład wpłatomat nie zadziałał, wziął pieniądze, ale nie podliczył ich prawidłowo, musimy jak najszybciej skontaktować się z infolinią banku. Numery telefonu do kontaktu umieszczane są najczęściej na wpłatomacie.

Podsumowując, jeśli chcemy wpłacić pieniądze na swoje konto, wcale nie musimy spieszyć się do banku, aby zrobić to w okienku, co czasami związane jest też z dodatkowymi kosztami. Tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wpłatomatów, które pozwalają nam na dokonanie wpłaty 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Pieniądze będą niedługo zaksięgowane na naszym koncie!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.