Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Kiedy pożyczka zwykła, a kiedy hipoteczna?

Kiedy pożyczka zwykła, a kiedy hipoteczna?

Na rynku produktów finansowych można decydować się zarówno na pożyczki konsumpcyjne, które można pozyskać z przeznaczeniem na dowolny cel jak też można decydować się na pożyczki z zabezpieczeniem. Jednym z najbardziej popularnych form zabezpieczeń pożyczek jest hipoteka na nieruchomościach.

Pożyczki hipoteczne pozwalają również na zapewnienie największych sum pieniędzy, które można pożyczyć na rynku finansowym.

 

Pożyczka zwykła to pożyczka, która może być zaciągana często przy minimalnych formalnościach. Wiele pożyczek można pożyczyć nawet na dowód osobisty, czyli bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów finansowych. Jednak ze względu na brak zabezpieczenia pożyczek konsumpcyjnych nie można przy ich pozyskiwaniu uzyskać dużych sum pieniędzy.

Generalnie pożyczki takie udzielane są maksymalnie w kwocie kilkunastu tysięcy. Natomiast ich atutem jest to, że można je pozyskać przy znacznie mniejszych formalnościach.

Pozwala to na znaczne skrócenie czasu, w którym można pozyskać środki finansowe. Dotyczy to szczególnie pożyczek krótkoterminowych. Jednak również w przypadku średnioterminowych czy długoterminowych pożyczek można je pozyskać jedynie na podstawie posiadania umowy o pracę na czas nieokreślony.

 

Hipoteczne pożyczki

Gdy pożyczka jest zabezpieczona na hipotece pozwala to na zapewnienie większego bezpieczeństwa dla firm oferujących pożyczki. Wynika to z możliwości ewentualnego odzyskania środków finansowych w przypadku braku jej spłaty z nieruchomości.

Takie zabezpieczenie sprawia, że pożyczki hipoteczne mogą być pozyskane na długi okres czasu a jednocześnie można przy nich uzyskać bardzo duże sumy pieniędzy. Oczywiście wiele zależy od wartości nieruchomości, która jest zabezpieczeniem pożyczki.

Im wyższa jest wartość nieruchomości tym oczywiście wyższe zabezpieczenie co przekłada się zarówno na możliwość pozyskania wyższych kwot, ale również pozyskania pieniędzy na znacznie lepszych warunkach finansowych. Jednak przy staraniu się o pożyczki hipoteczne trzeba liczyć się z tym, że formalności przy takich pożyczkach są znacznie bardziej rozbudowane.

 

Jaka pożyczka?

Gdy wybiera się rodzaj pożyczki niezbędne jest dopasowanie jej do indywidualnych możliwości finansowych a także do potrzeb w kontekście sumy pożyczki, którą chce się pozyskać. Ważne jest z tego powodu decydowanie się na takie pożyczki, które są dostępne na odpowiednio dopasowanych warunkach.

Dotyczy to między innymi kosztów pożyczkowych, które powinny być jak najbardziej korzystne. Oczywiście liczy się również czas, w którym można uzyskać środki finansowe. W przypadku decydowania się na pożyczki, które chce się szybko pozyskać znacznie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na zwykłe pożyczki.

Natomiast gdy zamierza się pozyskać pożyczki na znacznie bardziej korzystnych warunkach czy też w większych sumach znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na pożyczki hipoteczne. Pozwalają one również na uzyskanie pożyczek na lepszych warunkach w zakresie kosztów pożyczkowych, co znów ułatwia spłacenie pożyczek.

Ten wpis znajduje się w kategorii