Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Konto bankowe bez opłat. Czy aby na pewno?

Konto bankowe bez opłat. Czy aby na pewno?

Banki kuszą nas ofertami kont, za które nie musimy płacić ani złotówki. Wiele osób szuka właśnie takich promocji i z nich korzysta. Czy jednak zawsze banki spełniają swoje obietnice i takie konta rzeczywiście są zupełnie darmowe?

Warto przyjrzeć się takim ofertom z bliska zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie.

Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie darmowe konto. Oferuje się w nim darmowe wypłaty z bankomatów w całym kraju, a także brak opłat za prowadzenie rachunku czy też brak opłat za korzystanie z karty płatniczej.

Oprócz tego takie konta kuszą nas także możliwością uzyskania zwrotu z opłacanych rachunków przez Internet czy też zwrotem za ubezpieczenie samochodu w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym oraz kontami oszczędnościowymi z korzystnym oprocentowaniem i praktyczną aplikacją mobilną do bankowania z telefonu.

To wszystko sprawia, że klientów wybierających takie konta jest sporo. Warto się jednak przyjrzeć bliżej takim ofertom.

Warunki posiadania konta za prawdziwe zero złotych

Okazuje się, że w praktyce możemy liczyć na konto za prawdziwe zero złotych. Trzeba jednak spełnić bardzo wiele warunków. Banki owszem oferują nam brak opłat za prowadzenie rachunku, ale tylko wówczas jeżeli na nasze konto miesięcznie będzie wpływać określona kwota.

Często koniecznym warunkiem do tego, aby konto było darmowe jest też wykonanie jednej transakcji telefonem oraz kartą w miesiącu. Warunek niby prosty, ale nie zawsze udaje się w praktyce o nim pamiętać. Nie każdy również jest przekonany co do bezpieczeństwa płatności wykonanych telefonem. Także przelewy internetowe mają być darmowe na takim koncie. W praktyce jednak często potwierdzenia takich przelewów przychodzą drogą esemesową, a to już pociąga za sobą koszty, jeżeli takich przelewów jest bardzo dużo.

Oprócz tego wypłaty z bankomatów także mają być darmowe. Okazuje się jednak często, że darmowych jest tylko parę wypłat a za kolejne pobierana jest opłata zależnie od wypłacanej kwoty. Kto spełni wszystkie warunki wyznaczone przez bank może się oczywiście cieszyć kontem bez żadnych opłat. Trzeba więc dokładnie przeczytać reguły korzystania z takiego konta, jeśli zależy nam na tym, aby było ono rzeczywiście darmowe.

Jak wybrać najlepsze konto?

Kiedy już poznaliśmy wstępne zasady panujące w odniesieniu do kont za zero złotych, przyszedł czas na wybranie najlepszej oferty. Można to z powodzeniem zrobić przeglądając najnowsze rankingi w serwisach zajmujących się bankowością.

Tam w szybki i prosty sposób porównać możemy wiele ofert darmowych kont i wybrać to, którego warunki najbardziej nam odpowiadają. Nie zawsze jest tak, że konto z pierwszego miejsca na liście będzie tym najlepszym dla nas. Każdy ma bowiem inne oczekiwania i możliwości związane z korzystaniem z takiego konta.

Przykładowo jeżeli ktoś nie chce płacić telefonem, to szuka darmowego konta, w którym płatności mobilne nie są warunkiem koniecznym do tego, aby takie konto było darmowe. Tylko indywidualnie dopasowane darmowe konto daje nam najwięcej korzyści.

Ten wpis znajduje się w kategorii