Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Kiedy nie zapłacimy za konto bankowe?

Kiedy nie zapłacimy za konto bankowe?

Banki kuszą nas ofertami kont, za które nie musimy płacić ani złotówki. Wiele osób szuka właśnie takich promocji i z nich korzysta. Czy jednak zawsze banki spełniają swoje obietnice i takie konta rzeczywiście są zupełnie darmowe?

Warto przyjrzeć się takim ofertom z bliska zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie.

Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie darmowe konto. Oferuje się w nim darmowe wypłaty z bankomatów w całym kraju, a także brak opłat za prowadzenie rachunku czy też brak opłat za korzystanie z karty płatniczej.

Oprócz tego takie konta kuszą nas także możliwością uzyskania zwrotu z opłacanych rachunków przez Internet czy też zwrotem za ubezpieczenie samochodu w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym oraz kontami oszczędnościowymi z korzystnym oprocentowaniem i praktyczną aplikacją mobilną do bankowania z telefonu.

To wszystko sprawia, że klientów wybierających takie konta jest sporo. Warto się jednak przyjrzeć bliżej takim ofertom.

Warunki posiadania konta za prawdziwe zero złotych

Okazuje się, że w praktyce możemy liczyć na konto za prawdziwe zero złotych. Trzeba jednak spełnić bardzo wiele warunków. Banki owszem oferują nam brak opłat za prowadzenie rachunku, ale tylko wówczas jeżeli na nasze konto miesięcznie będzie wpływać określona kwota.

Często koniecznym warunkiem do tego, aby konto było darmowe jest też wykonanie jednej transakcji telefonem oraz kartą w miesiącu. Warunek niby prosty, ale nie zawsze udaje się w praktyce o nim pamiętać. Nie każdy również jest przekonany co do bezpieczeństwa płatności wykonanych telefonem. Także przelewy internetowe mają być darmowe na takim koncie. W praktyce jednak często potwierdzenia takich przelewów przychodzą drogą esemesową, a to już pociąga za sobą koszty, jeżeli takich przelewów jest bardzo dużo.

Oprócz tego wypłaty z bankomatów także mają być darmowe. Okazuje się jednak często, że darmowych jest tylko parę wypłat a za kolejne pobierana jest opłata zależnie od wypłacanej kwoty. Kto spełni wszystkie warunki wyznaczone przez bank może się oczywiście cieszyć kontem bez żadnych opłat. Trzeba więc dokładnie przeczytać reguły korzystania z takiego konta, jeśli zależy nam na tym, aby było ono rzeczywiście darmowe.

Jak wybrać najlepsze konto?

Kiedy już poznaliśmy wstępne zasady panujące w odniesieniu do kont za zero złotych, przyszedł czas na wybranie najlepszej oferty. Można to z powodzeniem zrobić przeglądając najnowsze rankingi w serwisach zajmujących się bankowością.

Tam w szybki i prosty sposób porównać możemy wiele ofert darmowych kont i wybrać to, którego warunki najbardziej nam odpowiadają. Nie zawsze jest tak, że konto z pierwszego miejsca na liście będzie tym najlepszym dla nas. Każdy ma bowiem inne oczekiwania i możliwości związane z korzystaniem z takiego konta.

Przykładowo jeżeli ktoś nie chce płacić telefonem, to szuka darmowego konta, w którym płatności mobilne nie są warunkiem koniecznym do tego, aby takie konto było darmowe. Tylko indywidualnie dopasowane darmowe konto daje nam najwięcej korzyści.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.