Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Płacisz za dużo za konto bankowe? Zmień to!

Płacisz za dużo za konto bankowe? Zmień to!

Konto bankowe, które nie jest odpowiednio dopasowane pod kątem potrzeb do użytkownika może generować bardzo duże koszty. Warto jest w takiej sytuacji poszukać sposobów na zmniejszenie kosztów użytkowania kont bankowych. Nie jest to obecnie trudne, gdyż na rynku bankowym działa wiele banków, które oferują różnorodne warunki korzystania z kont bankowych.

Gdy chce się korzystać taniej z konta bankowego najważniejsze jest określenie tego jak konto chce się użytkować. Pozwala to na dopasowanie poszczególnych usług dostępnych przy korzystaniu z konta bankowego do indywidualnych potrzeb.

Konta bankowe są często kosztowne ze względu na korzystanie ze standardowych rozwiązań dotyczących usług dostępnych przy danym koncie bankowym. Z wielu usług przy koncie bankowym można zrezygnować co pozwala na zmniejszenie kosztów korzystania z usług bankowych.

Koszty konta osobistego

Przy korzystaniu z konta osobistego warto rozważyć między innymi czy chce się korzystać z dostępu do placówek bankowych. Dla wielu osób jest to niezbędne rozwiązanie.

Jednak w wielu bankach korzystanie z placówek bankowych jest dodatkowo płatne szczególnie przy przekroczeniu określonej liczby odwiedzin. Dotyczy to szczególnie banków, które działają przede wszystkim za pośrednictwem Internetu i nie posiadają odpowiednio dużej ilości placówek bankowych. Gdy nie jest konieczne korzystanie z placówek bankowych można z takiej usługi zrezygnować.

Dodatkowe koszty przy korzystaniu z rachunku bankowego, które można ograniczyć:

  • zrezygnowanie z karty debetowej i korzystanie jedynie z przelewów internetowych

  • wykonywanie odpowiedniej liczby transakcji kartą płatniczą do konta osobistego lub przekroczenie sumy wydatków w miesiącu przy użyciu karty płatniczej

  • utrzymywanie odpowiedniego salda na rachunku bankowym

  • ustawienie wpłat wynagrodzenia bezpośrednio na konto osobiste

Koszty związane z używaniem karty bankomatowej

Przy posiadaniu konta osobistego większość osób decyduje się na korzystanie z karty debetowej. W większości banków trzeba za posiadanie karty do kotna płacić comiesięczną opłatę, gdy nie spełni się określonych warunków.

Gdy zakłada się drugie czy trzecie konto bankowe można zdecydować się na brak korzystania z karty do takiego konta co pozwala na ograniczenie comiesięcznych opłat, które są coraz wyższe w poszczególnych bankach działających w Polsce.

Posiadając kartę debetową do konta warto sprawdzić jakie są warunki ustalone przez bank, które pozwalają na uzyskanie możliwości ograniczenia takiej opłaty. Takie warunki najczęściej określają, że posiadacz rachunku musi przy użyciu karty wydać określoną sumę pieniędzy w miesiącu. W poszczególnych bankach takie kwoty wahają się od stu do kilkuset złotych.

Regularne użytkowanie karty debetowej pozwala zatem na korzystanie z takiej karty za darmo. Właśnie opłaty za karty debetowe są jednymi z najwyższych, regularnych opłat, które ściągane są przez banki bezpośrednio z konta bankowego. Wypełnienie warunków przedstawianych przez banki w zakresie korzystania z karty debetowej pozwala na uzyskanie oszczędności przy korzystaniu z konta osobistego.

Ten wpis znajduje się w kategorii