Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Poczta czy kurier – jaką metodę dostawy warto wybrać?

Poczta czy kurier – jaką metodę dostawy warto wybrać?

Realizowanie zakupów za pośrednictwem Internetu staje się obecnie coraz bardziej popularne. Jeśli chce się szybko uzyskać zamówiony produkt niezbędne jest postawienie na odpowiednie formy dostawy. Poszczególne formy dostawy to różny poziom wygody a także bezpieczeństwa.

 

W sklepach internetowych wybierać można bardzo różne formy  dostawy towarów. Wybranie odpowiedniej formy dostawy ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia zarówno kosztów dostawy a także bezpieczeństwa przesyłki i czasu dostarczenia produktu. Poszczególne formy dostawy zamówionych produktów to również odmienne koszty. Warto jest brać je również pod uwagę, gdy nie chce się niepotrzebnie przepłać za kupowane produkty.

Generalnie trzeba brać pod uwagę, że zakupy internetowe są najczęściej znacznie bardziej korzystne między innymi z powodu możliwości korzystania z niższych, przeciętnych cen. Nadmiernie wysokie koszty przesyłek mogą jednak sprawić, że zakup internetowy okaże się znacznie mniej korzystny.

 

Tanie przesyłka

Jeśli nie czas dostarczenia produktu nie jest ważny można decydować się na dostawę pocztą. Wówczas w wielu sklepach można liczyć nawet na całkowicie darmowe dostawy. Takie dostawy zarówno dostępne są przy przekroczeniu określonych kwot zakupów jak też są dostępne przy zakupach promocyjnych.

Wiele firm oferuje darmowe dostawy w sposób stały przy wybraniu odpowiednio wybranej formy przesyłki. Jednocześnie przy decydowaniu się na poszczególne formy przesyłek ważne bywa również bezpieczeństwo. Wówczas nie można brać pod uwagę jedynie kosztów przesyłki.

 

Bezpieczna przesyłka

Jeśli przesyłka ma być bezpieczna warto wybierać między innymi dostawę w formie paczki ubezpieczonej.

Takie rozwiązanie jest warte brania pod uwagę w przypadku decydowania się na zamówienia dostaw na poczcie a także przy cennych produktach kupowanych w sieci. Natomiast w przypadku decydowania się na zakupy w nowych firmach na rynku warto postawić na paczki za pobraniem. Pozwala to na zapewnienie pewności, że zapłaci się za produkt dopiero po jego dostarczeniu.

Oczywiście za takie formy przesyłek trzeba zapłacić nieco większe pieniądze, więc trzeba brać pod uwagę, że nie są one najbardziej korzystne pod kątem cenowym.

 

Szybka dostawa

Jeśli chce się uzyskać dostawę towaru w bardzo krótkim czasie można zdecydować się na przesyłki kurierskie. Są one droższe, ale pozwalają na zapewnienie w pewnych sytuacjach dostawę nawet tego samego dnia lub następnego dnia od daty zamówienia towaru.

Atutem realizowania przesyłek przez firmy kurierskie jest również to, że przesyłka jest dostarczana bezpośrednio pod wskazany adres i w ustalonych godzinach. W przypadku poczty często zdarza się, że listonosz roznosi przesyłki jedynie w porannych godzinach co w przypadku osób pracujących może stanowić problem w kontekście możliwości odbioru przesyłki bezpośrednio o listonosza.

Niezbędne jest wówczas poświęcenie dodatkowego czasu i udanie się na pocztę w celu odebrania przesyłki. Kurier może często dostarczyć przesyłkę również poza miejsce zamieszkania czyli choćby do miejsca realizowania pracy.

Ten wpis znajduje się w kategorii