Przesyłka pocztowa czy kurier - co wybrać?

Przesyłka pocztowa czy kurier - co wybrać?

Realizowanie zakupów za pośrednictwem Internetu staje się obecnie coraz bardziej popularne. Jeśli chce się szybko uzyskać zamówiony produkt niezbędne jest postawienie na odpowiednie formy dostawy. Poszczególne formy dostawy to różny poziom wygody a także bezpieczeństwa.

W sklepach internetowych wybierać można bardzo różne formy  dostawy towarów. Wybranie odpowiedniej formy dostawy ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia zarówno kosztów dostawy, a także bezpieczeństwa przesyłki jak i czasu dostarczenia produktu. Poszczególne formy dostawy zamówionych produktów to również odmienne koszty. Warto jest brać je również pod uwagę, gdy nie chce się niepotrzebnie przepłać za kupowane produkty.

Generalnie trzeba brać pod uwagę, że zakupy internetowe są najczęściej korzystniejsze między innymi z powodu możliwości korzystania z niższych, przeciętnych cen. Nadmiernie wysokie koszty przesyłek mogą jednak sprawić, że zakup internetowy okaże się znacznie mniej korzystny.

Tania przesyłka

Jeśli nie czas dostarczenia produktu nie jest ważny można decydować się na dostawę pocztą. Wówczas w wielu sklepach można liczyć nawet na całkowicie darmowe dostawy. Takie dostawy zarówno dostępne są przy przekroczeniu określonych kwot zakupów jak też są dostępne przy zakupach promocyjnych.

Wiele firm oferuje darmowe dostawy w sposób stały przy wybraniu odpowiednio wybranej formy przesyłki. Jednocześnie przy decydowaniu się na poszczególne formy przesyłek ważne bywa również bezpieczeństwo. Wówczas nie można brać pod uwagę jedynie kosztów przesyłki.

Bezpieczna przesyłka

pozyczka-online-na-lato

Jeśli przesyłka ma być bezpieczna warto wybierać między innymi dostawę w formie paczki ubezpieczonej.

Takie rozwiązanie jest warte brania pod uwagę w przypadku decydowania się na zamówienia dostaw na poczcie, a także przy cennych produktach kupowanych w sieci. Natomiast w przypadku decydowania się na zakupy w nowych firmach na rynku warto postawić na paczki za pobraniem. Pozwala to na zapewnienie pewności, że zapłaci się za produkt dopiero po jego dostarczeniu.

Oczywiście za takie formy przesyłek trzeba zapłacić nieco większe pieniądze, więc trzeba brać pod uwagę, że nie są one korzystne pod kątem cenowym.

Szybka dostawa

Jeśli chce się uzyskać dostawę towaru w bardzo krótkim czasie można zdecydować się na przesyłki kurierskie. Są one droższe, ale pozwalają na zapewnienie w pewnych sytuacjach dostawę nawet tego samego dnia lub następnego dnia od daty zamówienia towaru.

Atutem realizowania przesyłek przez firmy kurierskie jest również to, że przesyłka jest dostarczana bezpośrednio pod wskazany adres i w ustalonych godzinach. W przypadku poczty często zdarza się, że listonosz roznosi przesyłki jedynie w porannych godzinach co w przypadku osób pracujących może stanowić problem w kontekście możliwości odbioru przesyłki bezpośrednio o listonosza.

Niezbędne jest wówczas poświęcenie dodatkowego czasu i udanie się na pocztę w celu odebrania przesyłki. Kurier może często dostarczyć przesyłkę również poza miejsce zamieszkania, czyli choćby do miejsca realizowania pracy.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 71,12 %. Rata miesięczna od 271,18 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki: 5 019,41 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 530,66 zł, prowizja 4 488,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9 519,41 zł. Stan na dzień 30.06.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 64,86%. Rata miesięczna od 148,68 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki: 4 856,33 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 567,08 zł, prowizja 4 289,25 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9 156,33 zł. Stan na dzień 30.06.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 238,40 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.