Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka – czy muszę określać jej cel?

Pożyczka – czy muszę określać jej cel?

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? W takim przypadku wniosek o pożyczkę możesz złożyć obecnie nawet teraz, całkowicie przez internet. Jednym z popularnych pytań, które pojawia się w związku z pożyczkami jest: czy muszę określać jej cel? Gdy wybieramy pożyczki, nie musimy w ogóle wskazywać, na co wydamy środki.

Określenie celu pożyczki nie jest konieczne, ale sprawa ma się już inaczej wtedy, gdy chodzi o kredyty. Tutaj zasadza się główna różnica pomiędzy tymi dwoma produktami finansowymi, których nazwy często stosujemy zamiennie.

Kredyty mogą być udzielane jedynie przez banki na zasadach Prawa bankowego. Jednym z wymogów jest wtedy określenie celu kredytu, na przykład może być to zakupienie mieszkania, samochodu, inwestycje. W takich sytuacjach pieniądze nie trafiają bezpośrednio w ręce kredytobiorcy, ale najczęściej przekazywane są bezpośrednio do odbiorcy, na przykład do dewelopera czy salonu dealerskiego. Sprawa wygląda inaczej, gdy chodzi o pożyczki – te możemy wziąć na dowolny cel.

Pożyczkę wydasz na to, na co zechcesz

Pożyczkę możemy wziąć nie tylko od banku, ale też od firmy pozabankowej czy od kogoś bliskiego, na przykład siostry czy sąsiada. Pożyczka jest operacją, która polega na przekazaniu środków pieniężnych na czas określony lub nieoznaczony. W przeciwieństwie do kredytów, kwestie pożyczek są regulowane przez Kodeks cywilny.

W związku z tym pożyczka ratalna czy chwilówka może być wydana na dowolny cel. Przy zaciąganiu pożyczki nie musimy wskazywać, na co wydamy pieniądze, co powoduje, że możemy przeznaczyć je na to, na co tylko chcemy. Może być to przykładowo zakupienie najnowszego modelu telewizora, lodówki, wyjazd wakacyjny, organizacja imprezy, leczenie, spłacenie posiadanych zadłużeń, aby wspomnieć tylko o kilku celach. Wszystko zależy już od nas!

Zanim weźmiesz pożyczkę, pomyśl o jej celu

Pożyczenie pieniędzy kosztuje. Gdy chcemy uzyskać określoną sumę, w takim przypadku będziemy musieli liczyć się nie tylko z koniecznością oddania samego kapitału, ale też dodatkowych kosztów. Zaliczają się do nich oprocentowanie, prowizja, opłaty przygotowawcze, ubezpieczenia, gdy została zawarta umowa o pożyczkę.

Na pożyczkę powinniśmy zdecydować się tylko w takiej sytuacji, gdy wiemy, na co ją wydać. Pożyczanie dla samego pożyczania to dodatkowy koszt, który trzeba będzie ponieść, ponieważ w przeciwnym przypadku będziemy narażeni na dodatkowe kary, odsetki oraz wpisanie na listy dłużników.

Weź już teraz pożyczkę w Aasa Polska!

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na swoje wydatki, nasza pożyczka ratalna w Aasa Polska to sprawdzony wybór. Razem z nami możesz pożyczyć sumę do 10 000 złotych na okres 24 miesięcy i przeznaczyć ją na każdy cel. Do uzyskania pożyczki nie musisz wcale przedstawiać żadnych zabezpieczeń i poręczeń.

Wybierz już teraz pożyczkę dla siebie w Aasa Polska i złóż wniosek na stronie internetowej. Pieniądze możesz otrzymać bezzwłocznie na swoje konto bankowe lub w formie przekazu pieniężnego. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Ten wpis znajduje się w kategorii