Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka – czy muszę określić jej cel?

Pożyczka – czy muszę określić jej cel?

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? W takim przypadku wniosek o pożyczkę możesz złożyć obecnie nawet teraz, całkowicie przez internet. Jednym z popularnych pytań, które pojawia się w związku z pożyczkami jest: czy muszę określać jej cel? Gdy wybieramy pożyczki, nie musimy w ogóle wskazywać, na co wydamy środki.

Określenie celu pożyczki nie jest konieczne, ale sprawa ma się już inaczej wtedy, gdy chodzi o kredyty. Tutaj zasadza się główna różnica pomiędzy tymi dwoma produktami finansowymi, których nazwy często stosujemy zamiennie.

Kredyty mogą być udzielane jedynie przez banki na zasadach Prawa bankowego. Jednym z wymogów jest wtedy określenie celu kredytu, na przykład może być to zakupienie mieszkania, samochodu, inwestycje. W takich sytuacjach pieniądze nie trafiają bezpośrednio w ręce kredytobiorcy, ale najczęściej przekazywane są bezpośrednio do odbiorcy, na przykład do dewelopera czy salonu dealerskiego. Sprawa wygląda inaczej, gdy chodzi o pożyczki – te możemy wziąć na dowolny cel.

Pożyczkę wydasz na to, na co zechcesz

Pożyczkę możemy wziąć nie tylko od banku, ale też od firmy pozabankowej czy od kogoś bliskiego, na przykład siostry czy sąsiada. Pożyczka jest operacją, która polega na przekazaniu środków pieniężnych na czas określony lub nieoznaczony. W przeciwieństwie do kredytów, kwestie pożyczek są regulowane przez Kodeks cywilny.

W związku z tym pożyczka ratalna czy chwilówka może być wydana na dowolny cel. Przy zaciąganiu pożyczki nie musimy wskazywać, na co wydamy pieniądze, co powoduje, że możemy przeznaczyć je na to, na co tylko chcemy. Może być to przykładowo zakupienie najnowszego modelu telewizora, lodówki, wyjazd wakacyjny, organizacja imprezy, leczenie, spłacenie posiadanych zadłużeń, aby wspomnieć tylko o kilku celach. Wszystko zależy już od nas! jesienna-pozyczka

Zanim weźmiesz pożyczkę, pomyśl o jej celu

Pożyczenie pieniędzy kosztuje. Gdy chcemy uzyskać określoną sumę, w takim przypadku będziemy musieli liczyć się nie tylko z koniecznością oddania samego kapitału, ale też dodatkowych kosztów. Zaliczają się do nich oprocentowanie, prowizja, opłaty przygotowawcze, ubezpieczenia, gdy została zawarta umowa o pożyczkę.

Na pożyczkę powinniśmy zdecydować się tylko w takiej sytuacji, gdy wiemy, na co ją wydać. Pożyczanie dla samego pożyczania to dodatkowy koszt, który trzeba będzie ponieść, ponieważ w przeciwnym przypadku będziemy narażeni na dodatkowe kary, odsetki oraz wpisanie na listy dłużników.

Weź już teraz pożyczkę w Aasa Polska!

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na swoje wydatki, nasza pożyczka ratalna w Aasa Polska to sprawdzony wybór. Razem z nami możesz pożyczyć sumę do 10 000 złotych na okres 24 miesięcy i przeznaczyć ją na każdy cel. Do uzyskania pożyczki nie musisz wcale przedstawiać żadnych zabezpieczeń i poręczeń.

Wybierz już teraz pożyczkę dla siebie w Aasa Polska i złóż wniosek na stronie internetowej. Pieniądze możesz otrzymać bezzwłocznie na swoje konto bankowe lub w formie przekazu pieniężnego. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.