Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Pożyczka na pogrzeb

Pożyczka na pogrzeb

Utrata bliskiej osoby często jest niespodziewana. Wielu z nas nie jest przygotowanych na takie odejście, także pod względem finansowym. Niestety, wyprawienie pogrzebu może nas sporo kosztować, a otrzymanie zasiłku pogrzebowego zwykle trochę trwa. Jak wobec tego zdobyć potrzebne pieniądze w krótkim terminie?

Pochowanie bliskiej nam osoby nie jest niskim wydatkiem. Szacuje się, że średni koszt pogrzebu to około 10 000 złotych. Oczywiście, możemy również zamknąć się w niższej sumie, ale musimy pamiętać o tym, że wtedy ostatnie pożegnanie nie będzie tak wystawne.

Na koszty pogrzebu wpływa wiele czynników. Wśród nich znajdują się między innymi sposób pochówku zmarłego, który także związany jest z obrządkiem religijnym, koszty związane z nagrobkiem, organizacja stypy, aby wspomnieć jedynie o paru z nich, ponieważ jest ich znacznie więcej. Ponadto ceny zależne są od lokalizacji. Zwykle w dużych miastach musimy liczyć się z wyższymi wydatkami niż w mniejszych miejscowościach.

Koszty pogrzebu – przykładowe ceny:

• wykupienie miejsca na cmentarzu – od kilkuset do kilku tysięcy złotych

• wykopanie grobu – około 500-700 złotych

• trumna – od 700 do kilku tysięcy złotych

• nagrobek – od 3 000 do kilkudziesięciu tysięcy złotych

• usługi zakładu pogrzebowego, w tym przechowanie, transport ciała, przygotowanie do pogrzebu, obsługa pogrzebu – od 2 000 złotych

• uroczystość kościelna – około kilkuset złotych

• stypa – około 1 500 złotych, zależnie od liczby gości, zwykle kilkadziesiąt złotych za osobę

Wobec tego nietrudno policzyć, że sam zasiłek pogrzebowy z ZUS, którego wysokość wynosi obecnie 4 000 złotych, nie wystarczy na pokrycie wszystkich z powyższych wydatków. Gdy nie dysponujemy odpowiednimi oszczędnościami, mamy jednak kilka rozwiązań.

Jak sfinansować wyprawienie pogrzebu?

Przede wszystkim możemy sprawdzić, czy wybrany przez nas zakład pogrzebowy pozwala na rozłożenie opłat na raty. Wtedy będziemy mogli część wydatków zwrócić w mniejszych opłatach, nawet przez kilka lat. Oczywiście, takie pożyczki są oprocentowane i oferowane są zwykle na takich samych warunkach, jak pożyczki bankowe. Musimy wobec tego mieć odpowiednie zarobki, brak negatywnych wpisów w bazach takich jak BIK.

Drugą propozycją jest pożyczka bankowa. Gdy mamy konto w banku oferującym pożyczki przez internet, wtedy wszystko będziemy mogli załatwić od ręki. Wysokość pożyczki zależna jest od naszych wpływów na konto – im więcej zarabiamy, tym wyższą pożyczkę bez zbędnych formalności uda nam się otrzymać. Oczywiście, możemy też wybrać się do placówki banku.

Trzecia opcja to pożyczka pozabankowa, po którą możemy iść do placówki lub załatwić formalności przez internet. Ta druga opcja jest wygodniejsza i pozwala nam dodatkowo na zaoszczędzenie czasu, którego w okresie organizacji pogrzebu zwykle nie mamy zbyt wiele.

Jeśli potrzebna jest szybka pożyczka ratalna na pokrycie kosztów pogrzebu, zapraszamy do wybrania naszej oferty w Aasa Polska. Dla naszych klientów przygotowaliśmy wygodną w zaciągnięciu pożyczkę on-line w kwocie do 10 000 złotych. Z pewnością pomoże w pokryciu nagłych wydatków.

Ten wpis znajduje się w kategorii