Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka przez telefon – jak to działa?

Pożyczka przez telefon – jak to działa?

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na swoje wydatki? Teraz możesz wnioskować o nie również całkowicie przez internet! Jak uzyskać pożyczkę przez telefon?

Pożyczanie pieniędzy dzięki dostępowi do sieci stało się znacznie łatwiejsze. Teraz potrzebną sumę możemy otrzymać nawet bez potrzeby wychodzenia z domu – wszystko załatwimy on-line. Pożyczki internetowe oferowane są obecnie zarówno przez banki, jak i przez firmy pozabankowe. Wiele z nich pozwala także na otrzymanie środków przez telefon.

Pożyczka przez telefon dostępna jest generalnie na kilka sposobów w zależności od tego, kto ją udziela. Możemy wnioskować o nią za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej lub też podczas telefonu albo przez SMS do firmy pożyczkowej. Przyjrzyjmy się bliżej tym metodom.

Pożyczka przez aplikację mobilną

Taka oferta dostępna jest zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych działających pozabankowo. Mogą korzystać z niej stali klienci banków – nawet w kilku kliknięciach. To możliwe, ponieważ w ich przypadku bank posiada dostęp do historii konta, więc może łatwo obliczyć zdolność kredytową. Nie musimy wtedy dostarczać żadnych dokumentów – po prostu wskazujemy kwotę, którą chcemy otrzymać, wybieramy okres spłaty, a potem potwierdzamy chęć uzyskania pożyczki.

Coraz więcej firm pożyczkowych także wykorzystuje aplikacje mobilne. Taką ofertę ma między innymi Aasa – darmowa aplikacja Moja Aasa Mobile pozwala na złożenie wniosku o pożyczkę przez telefon, zapewniając jednocześnie pełne bezpieczeństwo danych.

Pożyczka przez telefon lub SMS

Druga opcja to pożyczka oferowana podczas rozmowy telefonicznej lub przez SMS. Taka oferta jest jednak dostępna głównie w pozabankowych firmach pożyczkowych i dla stałych klientów.

Wówczas można wysłać SMS z oznaczeniem kwoty oraz okresu spłaty według specjalnego wzoru lub poinformować o chęci zaciągnięcia pożyczki podczas rozmowy telefonicznej – wówczas środki mogą być uruchomione od razu.

Wniosek o pożyczkę podczas rozmowy telefonicznej możemy złożyć też w niektórych bankach. Zajmuje to jednak więcej czasu niż złożenie go przez internet.

Przez telefon tylko pożyczki na mniejsze sumy

Zasadniczo przez telefon możemy otrzymać pożyczki gotówkowe tylko na dość małe sumy, które nie wymagają potwierdzania żadnymi dokumentami. To, jak wysoką kwotę możemy otrzymać, zależy głównie od naszej zdolności kredytowej oraz wiarygodności kredytowej, a także limitów danej pożyczki.

W przypadku pożyczek bankowych to zwykle kwota do kilkudziesięciu tysięcy złotych – zależnie od naszej zdolności obliczonej na podstawie wpływów i wydatków z konta. Dla firm pożyczkowych pozabankowych to kwota od około 100 do nawet 10 000 złotych dla pożyczek ratalnych. W przypadku chwilówek limit ten jest mniejszy i najczęściej wynosi od 2 000 do 4 000 złotych.

Podsumowując, pożyczka przez telefon to dobry wybór wtedy, gdy potrzebujemy szybkiego zastrzyku finansowego – w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy, że będziemy mieli ze sobą telefon komórkowy, aby w kilku prostych krokach złożyć wniosek, a następnie nawet w przeciągu kilku minut otrzymać pieniądze.

Ten wpis znajduje się w kategorii