Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Szybka pożyczka dla studenta. Gdzie można dostać?

Szybka pożyczka dla studenta. Gdzie można dostać?

Studentom przeważnie brakuje pieniędzy. Wtedy sposobów na ich pozyskanie jest kilka – dodatkowa praca, zwrócenie się do rodziców, pożyczenie od znajomych. Także możemy starać się o pożyczkę, ale nie wszędzie będziemy mogli ją uzyskać. Wobec tego gdzie poszukiwać szybkiej pożyczki gotówkowej dla studenta?

Studia to czas nauki i zabawy, ale również sporych wydatków. Studenci przeznaczają je zarówno na swoje codzienne utrzymanie, jak i na wiele innych celów – wyjazdy, rozrywki, książki, kursy, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Czasami jednak zdarza się, że wydatków jest zbyt dużo. W takim przypadku możemy zdecydować się na pożyczkę dla studenta.

Preferencyjny kredyt studencki – długoterminowa opcja

Studenci, którzy są w gorszej sytuacji finansowej, mogą zdecydować się na wzięcie specjalnego preferencyjnego kredytu studenckiego. Jest to długoterminowy kredyt z atrakcyjnym oprocentowaniem, którego część kosztów pokrywana jest z budżetu państwa. Można uzyskać go nawet bez zdolności kredytowej, ale konieczne jest przedstawienie odpowiednich zabezpieczeń. Kredyt wypłacany jest co miesiąc w transzach 400 złotych, 600 złotych, 800 złotych, a nawet 1000 złotych miesięcznie.

Takie kredyty oferowane są jednak wybranym studentom, którzy nie mają wysokich dochodów lub nie wykazują ich całkowicie. Spłatę zaczynamy po zakończeniu studiów. Jest też możliwość umorzenia części kredytu dla najlepszych absolwentów uczelni lub osób w trudnej sytuacji życiowej.

Co wybrać wtedy, gdy potrzebujemy gotówki od zaraz?

Preferencyjne kredyty studenckie to propozycja wsparcia studenta długoterminowo – najczęściej przez cały okres studiów, gdy nie posiada on wystarczającej sumy na studia. Sprawa prezentuje się jednak inaczej w sytuacji, gdy po prostu potrzebujemy dodatkowej sumy, aby podreperować swój budżet do końca miesiąca. jesienna-pozyczka

W takiej sytuacji możemy sprawdzić zarówno pożyczki bankowe, jak i pozabankowe. Musimy jednak pamiętać o tym, że pożyczki nie dostaniemy wszędzie. Przede wszystkim jest to kwestia posiadanych przez naszych dochodów. Gdy nie zarabiamy, wówczas sprawa jest już bardziej skomplikowana – dla pożyczkodawców jesteśmy mniej godnym zaufania klientem, ponieważ nie wiedzą oni, czy będziemy w stanie oddać pożyczoną sumę.

Bardziej restrykcyjne wymagania dotyczą przy tym banków, które dokładnie sprawdzają zdolność i wiarygodność kredytową swoich klientów. Więcej szczęścia możemy mieć w firmach pożyczkowych działających pozabankowo.

Pozabankowa pożyczka dla studenta – także przez internet

Pożyczki pozabankowe dostępne są dla wielu osób, które potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki. Także mogą ubiegać się o nie studenci, ale musimy także pamiętać o paru ważnych wymaganiach.

Nie każda firma pożyczkowa będzie w stanie udzielić pożyczki młodej osobie. Niektóre rzeczywiście oferują swoje pożyczki dla osób od 18. roku życia, inne z kolei od 20. czy 21. roku życia. Także ważna jest kwestia źródeł dochodów. W przypadku pożyczek na mniejsze sumy nie musimy przedstawiać żadnych dokumentów, na przykład zaświadczenia od pracodawcy. We wniosku musimy jednak najczęściej wskazać na źródła dochodów.

W związku z tym może okazać się, że nie w każdej firmie pożyczkowej będziemy w stanie otrzymać potrzebne nam pieniądze. Czasami konieczne będzie złożenie wniosków do kilku firm pozabankowych, aby w końcu otrzymać pozytywną decyzję. Na szczęście, teraz możemy zrobić to wszystko całkowicie przez internet, dlatego nie musimy wychodzić z domu, aby otrzymać pieniądze na swoje studenckie wydatki.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.