Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Telefon komórkowy z Chin – tak czy nie?

Telefon komórkowy z Chin – tak czy nie?

Coraz większą popularnością cieszą się chińskie sklepy internetowe, w których zakupić możemy najróżniejsze produkty, w tym również telefony komórkowe. Osoby zainteresowane takim zakupem powinny zapoznać się z podstawowymi wadami, jak również zaletami takiego rozwiązania.

 

Kupowanie produktów bezpośrednio z Chin ma grono zwolenników, jak i przeciwników. Przede wszystkim należy podkreślić, że dzisiaj tego typu rzeczy są ogólnodostępne dzięki serwisom internetowym. Bez wychodzenia z domu możemy kupować telefony komórkowe i inne sprzęty elektroniczne z całego świata. Czy takie rozwiązanie rzeczywiście się opłaca?

 

Atrakcyjna cena i dobra jakość

Głównym atutem kupowania telefonów komórkowych z Chin jest ich cena, a także jakość. Okazuje się bowiem, że za pośrednictwem chińskich sklepów internetowych możemy zakupić smartfony o bardzo dobrych parametrach, znanych producentów i posiadające wiele nowoczesnych funkcji w dużo niższych cenach niż owe telefony oferowane są w sklepach w Polsce. Przykładowo telefony dostępne w Polsce za 1000zł., możemy z powodzeniem kupić w Chinach za 500-600zł. Takie oferty przyciągają coraz większą grupę osób, szukających nowoczesnych telefonów komórkowych.

Chcąc zakupić dobrej jakości sprzęt, należy szukać sprawdzonych produktów, które już od jakiegoś czasu są obecne na polskim rynku. Wówczas mamy pewność, że dany telefon komórkowy będzie rzeczywiście dobry.

Oczywiście w Chinach technologia jest bardziej rozwinięta i pojawiają się tam sprzęty, które jeszcze nie są dostępne w Polsce. Możemy się wówczas zdecydować na taki model, ale nie będziemy wiedzieli w zasadzie nic o jego funkcjonalności lub będziemy musieli się zdać na opinie innych ludzi.

 

Co z gwarancją i podatkiem?

W zależności od tego, gdzie kupimy nasz telefon, taką otrzymamy gwarancję. Często sprzedawcy sami są w stanie naprawiać uszkodzone telefony i wówczas taki telefon musimy wysyłać do nich. Warto kupować więc sprzęt tego typu w sprawdzonych zagranicznych sklepach, gdyż tylko tam możemy liczyć na najlepsze warunki gwarancyjne. Zepsuty telefon jest wówczas odsyłany do Chin i tam też naprawiany. Warto podkreślić, że w Chinach obowiązuje roczny okres gwarancji, natomiast kupując telefon komórkowy w chińskim sklepie internetowym zarejestrowanym w Polsce, gwarancja jest dwuletnia, gdyż tak stanowi prawo europejskie. Jeżeli chodzi o cło, to nie musimy się nim martwić, gdyż nie obejmuje ono telefonów komórkowych. Podatek z kolei jest naliczany w zasadzie z przypadku i nie obejmuje wszystkich paczek. Jeżeli zostanie naliczony to wynosi 23%, ale wiele firm sprzedających produkty z Chin, gwarantuje zwrot pieniędzy za koszty podatku. Należy więc dowiedzieć się, jak jest w przypadku sklepu internetowego, który nas interesuje. Na zakupiony telefon przyjdzie nam poczekać od dwóch tygodni do miesiąca. Warto więc zdecydować się na telefon komórkowy z Chin ze względu na niższe ceny i doskonałą jakość. Jeżeli komuś nie przeszkadza dłuższy okres oczekiwania na przesyłkę, to już teraz może zacząć przeglądać oferty zaufanych sklepów i zacząć wybierać wymarzony telefon.

Ten wpis znajduje się w kategorii