Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Wspólne konto bankowe dla małżeństwa

Wspólne konto bankowe dla małżeństwa

 

Konta dla małżeństw cieszą się dużym zaufaniem. Wynika to z faktu, że dają one wiele korzyści.

Wspólne prowadzenie rachunku to nie tylko stały wgląd w nasz domowy budżet, ale także możliwość prowadzenia darmowego rachunku i otrzymywania różnych bonusów za wykonywanie konkretnych transakcji, które są nieodzownym elementem prowadzenia domowych finansów.

Konta dla małżeństw znaleźć możemy w ofercie wielu banków. Możliwość prowadzenia rachunku razem ze swoim współmałżonkiem ma wiele zalet. Nie chodzi tutaj o to, że mamy stałą kontrolę nad tym, co robi z pieniędzmi nasz partner. Głównym pozytywnym elementem takiego rozwiązania jest możliwość korzystania z wielu atrakcyjnych opcji, które nie są dostępne, jeżeli prowadzimy rachunki oddzielnie.

Co zyskujemy otwierając konto małżeńskie?

Decydując się na otwarcie rachunku małżeńskiego możemy rzeczywiście bardzo wiele zyskać. Konta te są bowiem odpowiednio dopasowane do potrzeb domowego budżetu i uwzględniają wiele ciekawych opcji. Warto tutaj wspomnieć, że gromadząc wspólne pieniądze na takim koncie, kiedy oboje małżonków pracuje, daje możliwość zyskania zupełnie darmowego konta bez żadnych opłat.

Banki bowiem „nagradzają” klientów w ten sposób za większe kwoty wpływające na konto. Oprócz tego banki oferują takim małżeństwom dwie karty debetowe do konta bez żadnych opłat oraz możliwość wykonywania darmowych przelewów oraz wypłat z bankomatów na terenie całego kraju zupełnie za darmo. Dodatkowym elementem takich kont są oczywiście bonusy.

W zależności od banku będą się one znacząco różnić między sobą, dlatego też pewnym jest, że każde małżeństwo znajdzie w tej kwestii wariant odpowiedni dla nich. Można korzystać chociażby z atrakcyjnych zniżek na zakup paliwa na wybranych stacjach benzynowych czy też zniżek w kinach, wybranych restauracjach czy sklepach. Wiele kont daje także możliwość oszczędzania na rachunkach.

Banki bowiem zwracają określone kwoty za dokonywanie płatności za prąd, gaz, ogrzewanie, telefon itp. za pośrednictwem konta internetowego. Jeżeli małżeństwo zdecyduje się na wyrobienie karty kredytowej, to również można liczyć na zwroty od każdej dokonanej płatności przy jej użyciu. Okazuje się więc, że konta dla małżeństw dają wiele możliwości i oferują wiele ciekawych opcji, dzięki którym możemy zaoszczędzić na prowadzeniu domowego budżetu.

Wybór korzystnej oferty

Wybór odpowiedniej oferty konta dla naszego małżeństwa nie jest zbyt skomplikowany. Trzeba tylko wiedzieć, czego dokładnie oczekujemy od takiego konta i na jakich opcjach dodatkowych najbardziej nam zależy.

Możemy skorzystać z rankingów takich kont dostępnych na stronach internetowych, gdzie dokładnie możemy zapoznać się z wszystkimi najciekawszymi ofertami i porównać korzyści, jakie daje nam konkretne konto bankowe. Dzięki temu szybko znajdziemy kilka najlepszych dla nas ofert.

Chcąc dowiedzieć się jeszcze więcej o wybranych kontach bankowych, warto przejść się do placówki banku, gdzie uzyskamy bardziej szczegółowe informacje i być może natrafimy na jakąś nową, atrakcyjną promocję związaną z kontami dla małżeństw.

Ten wpis znajduje się w kategorii