Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Zarabiaj na korzystaniu z kart płatniczych

Zarabiaj na korzystaniu z kart płatniczych

Posiadanie kart płatniczych pozwala na uzyskanie wielu korzyści finansowych. Największe korzyści mogą przynieść karty kredytowe. Jednak korzystanie z kart debetowych również pozwala na uzyskanie dostępu do różnego rodzaju rabatów.

Banki bardzo często oferują rabaty dla posiadaczy kart kredytowych. Jest to jeden ze sposobów na zwiększenie zainteresowania użytkowaniem karty kredytowej oferowanej w danym banku. Rabaty na konkretne produkty czy usługi pozwalają na zmniejszenie cen za zakupy w sklepach. Taki rabaty mogą wynosić nawet do kilkunastu procent. Przy wyborze kart kredytowych warto zawsze sprawdzić czy oferowane są do niej dodatkowe rabaty.

Programy lojalnościowe

Realizowanie programów lojalnościowych to popularne rozwiązanie nie tylko w bankach, ale również wielu firmach z innych branż. Wiele kart kredytowych jest również połączonych z programami lojalnościowymi. Dotyczy to firm z różnych branż. Jeśli z usług firm z określonej branży korzysta się bardzo często wówczas program lojalnościowy może być bardzo korzystny.

Programy lojalnościowe pozwalają na zbieranie punktów, które następnie mogą być wymianie zarówno na rabaty jak też na pieniądze. Warto sprawdzać z jakich programów lojalnościowych można korzystać przy wybraniu karty kredytowej w danym banku. Programy lojalnościowe mogą być połączone z firmami z różnych branż co pozwala na dopasowanie usług takich firm do zachowań zakupowych.

Moneyback

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań oferowanych przez karty kredytowe jest moneyback. Pozwala on na uzyskanie zwrotu części kwoty przy zakupach. Poszczególne karty kredytowe mają różne warunki, na których można korzystać z moneyback. Dotyczy to między innymi maksymalnych kwot miesięcznych, które mogą podlegać zwrotowi.

Takie kwoty mogą być ustalone w formie sumy pieniędzy, które maksymalnie mogą podlegać zwrotowi jak też procentu wydatków zrealizowanych przy użyciu karty kredytowej. Jednocześnie warto sprawdzić jakich usług dotyczy moneyback. Przy wielu kartach kredytowych moneyback dotyczy zwrotu wydatków w określonych punktach sprzedaży czy branżach.

Cashback

Posiadacze kart płatniczych w postaci kart do konta osobistego mogą korzystać z usługi cachback. Taka usługa pozwala na wypłacanie środków finansowych przy zakupach w punktach sprzedaży, które posiadają odpowiednie terminale. Jednocześnie cashback pozwala bardzo często dodatkowo korzystać z programu premiowego, który pozwala po zakupie produktów uzyskać zwrot części zapłaconej sumy pieniędzy.

Cashback może dotyczyć zwrotu zapłaconych kwot przy wszelkiego rodzaju transakcjach realizowanych przy użyciu karty płatniczej co ustalane jest w formie procentu łącznej sumy wydatków przy użyciu karty.

Taka usługa może być również ograniczona jedynie do określonych rodzajów zakupów co dotyczyć może wyselekcjonowanych przez dany bank branż czy też punktów sprzedaży. Jeśli chce się korzystać z programów premiowych w ramach cashback warto dokładnie sprawdzić warunki, na których funkcjonuje program premiowy.

Ten wpis znajduje się w kategorii