Szybka gotówka – 7 sposobów na to, jak ją dostać

Szybka gotówka – 7 sposobów na to, jak ją dostać

Bez pracy nie ma kołaczy – głosi popularne przysłowie. Co jednak zrobić, jeśli nie narzekasz na nadmiar wolnego czasu, ale potrzebujesz pieniędzy na leczenie, remont mieszkania czy inne pilne wydatki? Zobacz, w jaki sposób szybka gotówka może trafić na Twoje konto. Sprawdź nasze sposoby!

Pożyczka od rodziny

Pożyczka od rodziny czy przyjaciół to pewnie pierwsza opcja, o której myślisz, gdy nagle potrzebujesz pieniędzy. Szybka gotówka od bliskich zazwyczaj nie jest oprocentowana, a termin zwrotu pożyczonych środków jest elastyczny. W przypadku niskich kwot jest to dobre rozwiązanie, jednak musisz pamiętać, że wsparcie finansowe udzielone od rodziny ma również wady. Po pierwsze nie każdy może sobie na to pozwolić ze względu na niepewną sytuacją materialną u bliskich albo napięte relacje. Po drugie, musisz również pamiętać, że pożyczka może być powodem do kłótni w przyszłości albo wypominania tej sprawy przy różnych okazjach. W trosce o dobre kontakty w rodzinie czasami lepiej wybrać inną opcję.

Sprzedaż nieużywanych rzeczy

Alternatywą dla pożyczki i sposobem na szybkie pozyskanie funduszy jest sprzedaż rzeczy, których nie używasz. Mogą to być ubrania, które zalegają Ci w szafie, dziecięce ciuszki lub zabawki, z których Twoja pociecha już wyrosła albo nieużywany sprzęt, który zawadza Ci w domu (np. rowerek stacjonarny czy robot kuchenny). Swoją ofertę możesz wystawić na lokalnych lub tematycznych grupach na Facebooku, serwisach ogłoszeniowych (np. OLX) albo portalach modowych (np. Vinted). Pamiętaj, tylko aby ustalić cenę adekwatną do wartości danego przedmiotu i uwzględnić jej stan techniczny. Czasami lepiej sprzedać rzecz za niższą cenę, ale się jej pozbyć i dodatkowo zarobić niż odstraszać potencjalnych kupujących zbyt wysokimi kosztami. Zwróć uwagę również na to, aby jak najdokładniej opisać wystawiony przedmiot (kolory, funkcje, wymiary) i zrobić zdjęcia, które będą oddawać jego rzeczywisty wygląd.

Kiedy już coś sprzedasz, a szybka gotówka wpłynie na Twoje konto, to pamiętaj, aby respektować prawa kupujących, czyli paczkę wysłać w terminie. Jeżeli tego nie zrobisz, to będziesz musiał liczyć się z negatywnymi komentarzami, które zniechęcą innych kupujących do kontaktów z Tobą w przyszłości.

Dodatkowa praca

Kiedy pracujesz na pełen etat, trudno Ci pewnie znaleźć czas na dodatkowe zajęcie, które zapewni Ci wpływy do domowego budżetu. Są jednak aktywności, które można wykonywać popołudniami czy w weekend albo w domu. Jeśli masz talent do pracy z dziećmi, możesz udzielać korepetycji. Gdy masz lekkie pióro i znasz social media, możesz prowadzić profile społecznościowe różnych firm. A kiedy zależy Ci na niewymagającym intelektualnie zajęciu, które można wykonywać w nocy, możesz zatrudnić się jako wystawca towaru w hipermarkecie. Oczywiście musisz poświęcić trochę czasu na to, aby znaleźć odpowiednią dla Ciebie pracę dorywczą, ale czasami nawet kilkaset złotych zarobionych w ten sposób może pomóc Ci przetrwać podczas przejściowych kłopotów finansowych.

A może jesteś dopiero na początku swojej zawodowej drogi? Sprawdź, ile możesz zarobić w pierwszej pracy!

Pożyczka pozabankowa

Jeśli nie masz najlepszej historii kredytowej, warto zwrócić uwagę na pożyczki bez BIK. W bankach są one niedostępne, ale w przypadku firm pozabankowych się zdarzają. Pamiętaj jednak, że wtedy pożyczkodawca nie zweryfikuje Cię w Biurze Informacji Kredytowej, ale będzie sprawdzał Twój status w Biurach Informacji Gospodarczej, takich jak Krajowy Rejestr Długów czy Rejestr Dłużników ERIF. Warto do pożyczania podchodzić odpowiedzialnie i starać się terminowo regulować zobowiązania.

Nim zdecydujesz się skorzystać z takiego instrumentu zewnętrznego finansowania jak pożyczki bez BIK, weź również pod uwagę fakt, że jest to dług, który prędzej czy później będziesz musiał uregulować. Jeśli obawiasz się, że pożyczka online może być zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu, poszukaj innego sposobu na pozyskanie dodatkowych środków. Warto jednak dodać, że pożyczka dla zadłużonych może sprawdzić się wówczas, gdy wiesz, że Twoja sytuacja finansowa niebawem ulegnie poprawie lub gdy po przeanalizowaniu swoich wydatków, uznasz, że stać Cię na terminowe uregulowanie miesięcznej raty.

Zobacz, jak niewiele dzieli Cię od otrzymania pożyczki!

W przypadku pożyczki online proces weryfikacji klienta jest naprawdę ekspresowy. Po badaniu zdolności kredytowej i uzyskaniu decyzji pozytywnej szybka gotówka wpłynie na Twoje konto w ciągu kilkunastu minut.

Badania fokusowe

Niewymagającym sposobem na zarobienie dodatkowych 50 czy 100 zł jest udział w badaniach fokusowych, które regularnie przeprowadzają firmy z różnych branż. Badania fokusowe polegają na tym, że zaprasza się osoby niezwiązane z danym przedsiębiorstwem i zadaje się im pytania odnośnie do oferty tej firmy, jej konkurencji, ale także różnych mechanizmów, zgodnie z którymi może działać jej potencjalny klient.

Na podstawie zebranych danych firma modyfikuje swoją strategię, produkty czy kampanię marketingową, aby lepiej dostosować się do potrzeb klientów.

Szybka gotówka może być wypłacona po prostu w banknotach po zakończonym badaniu albo w formie bonu podarunkowego do konkretnego sklepu.

Tajemniczy klient

W podobnym obszarze działa również tajemniczy klient. Jest zatrudniany przez daną firmę po to, aby przetestować jej lub konkurencji usługi. Wystarczy wykonać zlecone przez autorów badania zadanie, czyli np. pójść do sklepu odzieżowego, kupić konkretną rzecz, porozmawiać z obsługą albo postawić ją w trudnej sytuacji (np. w starciu z problematycznym klientem).

Zazwyczaj tajemniczy klient jest wyposażony w ukrytą kamerę lub dyktafon, czym dokumentuje swoje działania. Dzięki takiemu testowi dana firma sprawdza poziom obsługi w swoich placówkach czy bada, jak zachowują się pracownicy konkurencji.

Praca jako kierowca

Jeśli masz prawo jazdy i samochód, a także wolne wieczory, to możesz rozważyć opcję zatrudnienia się np. jako kierowca UBER-a. Są to prywatne przejazdy na zasadzie taksówki. Są jednak niezwykle popularne wśród klientów, bo transport zamawia się przez aplikację, płaci się bezgotówkowo i jest taniej niż w przypadku tradycyjnej taksówki. Jest to elastyczne zajęcie, możesz pracować, kiedy chcesz, a poziom Twoich zarobków będzie uzależniony od ilości poświęconego na pracę czasu.

W zależności od tego ile potrzebujesz, możesz rozejrzeć się za dodatkowym zajęciem. Jeśli jednak nie masz czasu i potrzebujesz szybkiej gotówki na jednorazowy wydatek, to warto wybrać pożyczki online. Pamiętaj tylko, że aby ją uzyskać potrzebujesz stałych, regularnych dochodów. Nie musi być to umowa o pracę, może być również umowa zlecenie lub o dzieło, ale także emerytura, renta czy stypendium z uczelni.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18.50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1789,04 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 791,54 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4289,04 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r.                                                                           

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 233,21 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 3435,02 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1519,82 zł, prowizja 1915,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8235,02 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 1400 zł.                                          

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7100 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 344,95 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5081,09 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2248,19 zł, prowizja 2832,90 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12181,09 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2000 zł.        

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10700 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 519,85 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7657,45 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3388,15 zł, prowizja 4269,30 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18357,45 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.