Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Szybka gotówka – 7 sprawdzonych sposobów na to, jak ją uzyskać

Szybka gotówka – 7 sprawdzonych sposobów na to, jak ją uzyskać

Bez pracy nie ma kołaczy – głosi popularne przysłowie. Co jednak zrobić, jeśli nie narzekasz na nadmiar wolnego czasu, ale potrzebujesz pieniędzy na leczenie, remont mieszkania czy inne pilne wydatki? Zobacz, w jaki sposób szybka gotówka może trafić na Twoje konto. Sprawdź nasze sposoby!

Pożyczka od rodziny

Pożyczka od rodziny czy przyjaciół to pewnie pierwsza opcja, o której myślisz, gdy nagle potrzebujesz pieniędzy. Szybka gotówka od bliskich zazwyczaj nie jest oprocentowana, a termin zwrotu pożyczonych środków jest elastyczny. W przypadku niskich kwot jest to dobre rozwiązanie, jednak musisz pamiętać, że wsparcie finansowe udzielone od rodziny ma również wady. Po pierwsze nie każdy może sobie na to pozwolić ze względu na niepewną sytuacją materialną u bliskich albo napięte relacje. Po drugie, musisz również pamiętać, że pożyczka może być powodem do kłótni w przyszłości albo wypominania tej sprawy przy różnych okazjach. W trosce o dobre kontakty w rodzinie czasami lepiej wybrać inną opcję.

Sprzedaż nieużywanych rzeczy

Alternatywą dla pożyczki i sposobem na szybkie pozyskanie funduszy jest sprzedaż rzeczy, których nie używasz. Mogą to być ubrania, które zalegają Ci w szafie, dziecięce ciuszki lub zabawki, z których Twoja pociecha już wyrosła albo nieużywany sprzęt, który zawadza Ci w domu (np. rowerek stacjonarny czy robot kuchenny). Swoją ofertę możesz wystawić na lokalnych lub tematycznych grupach na Facebooku, serwisach ogłoszeniowych (np. OLX) albo portalach modowych (np. Vinted). Pamiętaj, tylko aby ustalić cenę adekwatną do wartości danego przedmiotu i uwzględnić jej stan techniczny. Czasami lepiej sprzedać rzecz za niższą cenę, ale się jej pozbyć i dodatkowo zarobić niż odstraszać potencjalnych kupujących zbyt wysokimi kosztami. Zwróć uwagę również na to, aby jak najdokładniej opisać wystawiony przedmiot (kolory, funkcje, wymiary) i zrobić zdjęcia, które będą oddawać jego rzeczywisty wygląd.

Kiedy już coś sprzedasz, a szybka gotówka wpłynie na Twoje konto, to pamiętaj, aby respektować prawa kupujących, czyli paczkę wysłać w terminie. Jeżeli tego nie zrobisz, to będziesz musiał liczyć się z negatywnymi komentarzami, które zniechęcą innych kupujących do kontaktów z Tobą w przyszłości.

Dodatkowa praca

Kiedy pracujesz na pełen etat, trudno Ci pewnie znaleźć czas na dodatkowe zajęcie, które zapewni Ci wpływy do domowego budżetu. Są jednak aktywności, które można wykonywać popołudniami czy w weekend albo w domu. Jeśli masz talent do pracy z dziećmi, możesz udzielać korepetycji. Gdy masz lekkie pióro i znasz social media, możesz prowadzić profile społecznościowe różnych firm. A kiedy zależy Ci na niewymagającym intelektualnie zajęciu, które można wykonywać w nocy, możesz zatrudnić się jako wystawca towaru w hipermarkecie. Oczywiście musisz poświęcić trochę czasu na to, aby znaleźć odpowiednią dla Ciebie pracę dorywczą, ale czasami nawet kilkaset złotych zarobionych w ten sposób może pomóc Ci przetrwać podczas przejściowych kłopotów finansowych.

A może jesteś dopiero na początku swojej zawodowej drogi? Sprawdź, ile możesz zarobić w pierwszej pracy!

Pożyczka pozabankowa

Jeśli nie masz najlepszej historii kredytowej, warto zwrócić uwagę na pożyczki bez BIK. W bankach są one niedostępne, ale w przypadku firm pozabankowych się zdarzają. Pamiętaj jednak, że wtedy pożyczkodawca nie zweryfikuje Cię w Biurze Informacji Kredytowej, ale będzie sprawdzał Twój status w Biurach Informacji Gospodarczej, takich jak Krajowy Rejestr Długów czy Rejestr Dłużników ERIF. Warto do pożyczania podchodzić odpowiedzialnie i starać się terminowo regulować zobowiązania.

Nim zdecydujesz się skorzystać z takiego instrumentu zewnętrznego finansowania jak pożyczki bez BIK, weź również pod uwagę fakt, że jest to dług, który prędzej czy później będziesz musiał uregulować. Jeśli obawiasz się, że pożyczka online może być zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu, poszukaj innego sposobu na pozyskanie dodatkowych środków. Warto jednak dodać, że pożyczka dla zadłużonych może sprawdzić się wówczas, gdy wiesz, że Twoja sytuacja finansowa niebawem ulegnie poprawie lub gdy po przeanalizowaniu swoich wydatków, uznasz, że stać Cię na terminowe uregulowanie miesięcznej raty.

Zobacz, jak niewiele dzieli Cię od otrzymania pożyczki!

W przypadku pożyczki online proces weryfikacji klienta jest naprawdę ekspresowy. Po badaniu zdolności kredytowej i uzyskaniu decyzji pozytywnej szybka gotówka wpłynie na Twoje konto w ciągu kilkunastu minut.

Badania fokusowe

Niewymagającym sposobem na zarobienie dodatkowych 50 czy 100 zł jest udział w badaniach fokusowych, które regularnie przeprowadzają firmy z różnych branż. Badania fokusowe polegają na tym, że zaprasza się osoby niezwiązane z danym przedsiębiorstwem i zadaje się im pytania odnośnie do oferty tej firmy, jej konkurencji, ale także różnych mechanizmów, zgodnie z którymi może działać jej potencjalny klient.

Na podstawie zebranych danych firma modyfikuje swoją strategię, produkty czy kampanię marketingową, aby lepiej dostosować się do potrzeb klientów.

Szybka gotówka może być wypłacona po prostu w banknotach po zakończonym badaniu albo w formie bonu podarunkowego do konkretnego sklepu.

Tajemniczy klient

W podobnym obszarze działa również tajemniczy klient. Jest zatrudniany przez daną firmę po to, aby przetestować jej lub konkurencji usługi. Wystarczy wykonać zlecone przez autorów badania zadanie, czyli np. pójść do sklepu odzieżowego, kupić konkretną rzecz, porozmawiać z obsługą albo postawić ją w trudnej sytuacji (np. w starciu z problematycznym klientem).

Zazwyczaj tajemniczy klient jest wyposażony w ukrytą kamerę lub dyktafon, czym dokumentuje swoje działania. Dzięki takiemu testowi dana firma sprawdza poziom obsługi w swoich placówkach czy bada, jak zachowują się pracownicy konkurencji.

Praca jako kierowca

Jeśli masz prawo jazdy i samochód, a także wolne wieczory, to możesz rozważyć opcję zatrudnienia się np. jako kierowca UBER-a. Są to prywatne przejazdy na zasadzie taksówki. Są jednak niezwykle popularne wśród klientów, bo transport zamawia się przez aplikację, płaci się bezgotówkowo i jest taniej niż w przypadku tradycyjnej taksówki. Jest to elastyczne zajęcie, możesz pracować, kiedy chcesz, a poziom Twoich zarobków będzie uzależniony od ilości poświęconego na pracę czasu.

W zależności od tego ile potrzebujesz, możesz rozejrzeć się za dodatkowym zajęciem. Jeśli jednak nie masz czasu i potrzebujesz szybkiej gotówki na jednorazowy wydatek, to warto wybrać pożyczki online. Pamiętaj tylko, że aby ją uzyskać potrzebujesz stałych, regularnych dochodów. Nie musi być to umowa o pracę, może być również umowa zlecenie lub o dzieło, ale także emerytura, renta czy stypendium z uczelni.

Ten wpis znajduje się w kategorii