Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Szybka gotówka – 7 sposobów na to, jak ją dostać

Szybka gotówka – 7 sposobów na to, jak ją dostać

Bez pracy nie ma kołaczy – głosi popularne przysłowie. Co jednak zrobić, jeśli nie narzekasz na nadmiar wolnego czasu, ale potrzebujesz pieniędzy na leczenie, remont mieszkania czy inne pilne wydatki? Zobacz, w jaki sposób szybka gotówka może trafić na Twoje konto. Sprawdź nasze sposoby!

Pożyczka od rodziny

Pożyczka od rodziny czy przyjaciół to pewnie pierwsza opcja, o której myślisz, gdy nagle potrzebujesz pieniędzy. Szybka gotówka od bliskich zazwyczaj nie jest oprocentowana, a termin zwrotu pożyczonych środków jest elastyczny. W przypadku niskich kwot jest to dobre rozwiązanie, jednak musisz pamiętać, że wsparcie finansowe udzielone od rodziny ma również wady. Po pierwsze nie każdy może sobie na to pozwolić ze względu na niepewną sytuacją materialną u bliskich albo napięte relacje. Po drugie, musisz również pamiętać, że pożyczka może być powodem do kłótni w przyszłości albo wypominania tej sprawy przy różnych okazjach. W trosce o dobre kontakty w rodzinie czasami lepiej wybrać inną opcję.

Sprzedaż nieużywanych rzeczy

Alternatywą dla pożyczki i sposobem na szybkie pozyskanie funduszy jest sprzedaż rzeczy, których nie używasz. Mogą to być ubrania, które zalegają Ci w szafie, dziecięce ciuszki lub zabawki, z których Twoja pociecha już wyrosła albo nieużywany sprzęt, który zawadza Ci w domu (np. rowerek stacjonarny czy robot kuchenny). Swoją ofertę możesz wystawić na lokalnych lub tematycznych grupach na Facebooku, serwisach ogłoszeniowych (np. OLX) albo portalach modowych (np. Vinted). Pamiętaj, tylko aby ustalić cenę adekwatną do wartości danego przedmiotu i uwzględnić jej stan techniczny. Czasami lepiej sprzedać rzecz za niższą cenę, ale się jej pozbyć i dodatkowo zarobić niż odstraszać potencjalnych kupujących zbyt wysokimi kosztami. Zwróć uwagę również na to, aby jak najdokładniej opisać wystawiony przedmiot (kolory, funkcje, wymiary) i zrobić zdjęcia, które będą oddawać jego rzeczywisty wygląd.

Kiedy już coś sprzedasz, a szybka gotówka wpłynie na Twoje konto, to pamiętaj, aby respektować prawa kupujących, czyli paczkę wysłać w terminie. Jeżeli tego nie zrobisz, to będziesz musiał liczyć się z negatywnymi komentarzami, które zniechęcą innych kupujących do kontaktów z Tobą w przyszłości.

Dodatkowa praca

Kiedy pracujesz na pełen etat, trudno Ci pewnie znaleźć czas na dodatkowe zajęcie, które zapewni Ci wpływy do domowego budżetu. Są jednak aktywności, które można wykonywać popołudniami czy w weekend albo w domu. Jeśli masz talent do pracy z dziećmi, możesz udzielać korepetycji. Gdy masz lekkie pióro i znasz social media, możesz prowadzić profile społecznościowe różnych firm. A kiedy zależy Ci na niewymagającym intelektualnie zajęciu, które można wykonywać w nocy, możesz zatrudnić się jako wystawca towaru w hipermarkecie. Oczywiście musisz poświęcić trochę czasu na to, aby znaleźć odpowiednią dla Ciebie pracę dorywczą, ale czasami nawet kilkaset złotych zarobionych w ten sposób może pomóc Ci przetrwać podczas przejściowych kłopotów finansowych. jesienna-pozyczka

A może jesteś dopiero na początku swojej zawodowej drogi? Sprawdź, ile możesz zarobić w pierwszej pracy!

Pożyczka pozabankowa

Jeśli nie masz najlepszej historii kredytowej, warto zwrócić uwagę na pożyczki bez BIK. W bankach są one niedostępne, ale w przypadku firm pozabankowych się zdarzają. Pamiętaj jednak, że wtedy pożyczkodawca nie zweryfikuje Cię w Biurze Informacji Kredytowej, ale będzie sprawdzał Twój status w Biurach Informacji Gospodarczej, takich jak Krajowy Rejestr Długów czy Rejestr Dłużników ERIF. Warto do pożyczania podchodzić odpowiedzialnie i starać się terminowo regulować zobowiązania.

Nim zdecydujesz się skorzystać z takiego instrumentu zewnętrznego finansowania jak pożyczki bez BIK, weź również pod uwagę fakt, że jest to dług, który prędzej czy później będziesz musiał uregulować. Jeśli obawiasz się, że pożyczka online może być zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu, poszukaj innego sposobu na pozyskanie dodatkowych środków. Warto jednak dodać, że pożyczka dla zadłużonych może sprawdzić się wówczas, gdy wiesz, że Twoja sytuacja finansowa niebawem ulegnie poprawie lub gdy po przeanalizowaniu swoich wydatków, uznasz, że stać Cię na terminowe uregulowanie miesięcznej raty.

Zobacz, jak niewiele dzieli Cię od otrzymania pożyczki!

W przypadku pożyczki online proces weryfikacji klienta jest naprawdę ekspresowy. Po badaniu zdolności kredytowej i uzyskaniu decyzji pozytywnej szybka gotówka wpłynie na Twoje konto w ciągu kilkunastu minut.

Badania fokusowe

Niewymagającym sposobem na zarobienie dodatkowych 50 czy 100 zł jest udział w badaniach fokusowych, które regularnie przeprowadzają firmy z różnych branż. Badania fokusowe polegają na tym, że zaprasza się osoby niezwiązane z danym przedsiębiorstwem i zadaje się im pytania odnośnie do oferty tej firmy, jej konkurencji, ale także różnych mechanizmów, zgodnie z którymi może działać jej potencjalny klient. jesienna-pozyczka

Na podstawie zebranych danych firma modyfikuje swoją strategię, produkty czy kampanię marketingową, aby lepiej dostosować się do potrzeb klientów.

Szybka gotówka może być wypłacona po prostu w banknotach po zakończonym badaniu albo w formie bonu podarunkowego do konkretnego sklepu.

Tajemniczy klient

W podobnym obszarze działa również tajemniczy klient. Jest zatrudniany przez daną firmę po to, aby przetestować jej lub konkurencji usługi. Wystarczy wykonać zlecone przez autorów badania zadanie, czyli np. pójść do sklepu odzieżowego, kupić konkretną rzecz, porozmawiać z obsługą albo postawić ją w trudnej sytuacji (np. w starciu z problematycznym klientem).

Zazwyczaj tajemniczy klient jest wyposażony w ukrytą kamerę lub dyktafon, czym dokumentuje swoje działania. Dzięki takiemu testowi dana firma sprawdza poziom obsługi w swoich placówkach czy bada, jak zachowują się pracownicy konkurencji.

Praca jako kierowca

Jeśli masz prawo jazdy i samochód, a także wolne wieczory, to możesz rozważyć opcję zatrudnienia się np. jako kierowca UBER-a. Są to prywatne przejazdy na zasadzie taksówki. Są jednak niezwykle popularne wśród klientów, bo transport zamawia się przez aplikację, płaci się bezgotówkowo i jest taniej niż w przypadku tradycyjnej taksówki. Jest to elastyczne zajęcie, możesz pracować, kiedy chcesz, a poziom Twoich zarobków będzie uzależniony od ilości poświęconego na pracę czasu.

W zależności od tego ile potrzebujesz, możesz rozejrzeć się za dodatkowym zajęciem. Jeśli jednak nie masz czasu i potrzebujesz szybkiej gotówki na jednorazowy wydatek, to warto wybrać pożyczki online. Pamiętaj tylko, że aby ją uzyskać potrzebujesz stałych, regularnych dochodów. Nie musi być to umowa o pracę, może być również umowa zlecenie lub o dzieło, ale także emerytura, renta czy stypendium z uczelni.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.