Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Już zimą planuj wycieczkę letnią - będzie taniej

Już zimą planuj wycieczkę letnią - będzie taniej

Spójrzcie za okno. Pewnie to, co teraz widzicie, jest ostatnią rzeczą, która jest w stanie wywołać myśli o palmach, leniuchowaniu i czasie, kiedy jedynym Waszym zmartwieniem jest to, czy na deser zjeść szarlotkę, a może jednak sałatkę owocową.

Mimo wszystko zachęcamy Waszą wyobraźnię do nieco bardziej wytężonej pracy – tak wiemy, że podczas aktualnej aury to trudne. Dlaczego? Tylko z jednego powodu. To się będzie Wam bardzo opłacało.

Wakacje kojarzą się każdemu z błogim lenistwem oraz… niespodziewanymi kosztami. No przecież kto, wypoczywając i zażywając kąpieli słonecznych, będzie odmawiał sobie lokalnego napoju albo drobnej pamiątki? Czy po to czekamy cały rok, żeby wakacje spędzić na pozbawianiu się radości, jaką dają drobne rzeczy? Zdecydowanie nie. Jednak, kiedy po wakacjach zaczniemy podliczać koszty związane z tymi drobnymi przyjemnościami, okaże się, że to, co drobne lubi sumować się w coś, co jest całkiem spore.

Pamiętajcie! Wakacje to nie tylko koszt samego wyjazdu – nawet wybierzemy wakacje w wersji all inclusive, to przecież nowe stroje kąpielowe, klapki, torby, plecaki, kosmetyczki, kremy z filtrami, koszulki i mnóstwo innych rzeczy po prostu kosztuje. Szczególnie w okresie letnim… za to zimą?

Właśnie o tym będzie nasz dzisiejszy materiał. Przyjrzymy się temu, czy i przede wszystkim jak bardzo planowanie wakacji zimą jest przyjazne naszemu domowemu budżetowi. A piszą te słowa specjaliści ds. finansów Aasa Polska SA, którzy od lat dbają o jakość domowych funduszy setek tysięcy Polaków. jesienna-pozyczka

Jesteście gotowi na zimową wycieczkę po planach wakacyjnych? Jeżeli tak, to zapraszamy do odprawy i lecimy!

Wakacyjne hity zimą są w gorących cenach, czyli na sankach po wczasy!

Pierwszym i oczywistym powodem, dlaczego warto teraz, już zimą pomyśleć o letnim wypoczynku są oczywiście okazyjne ceny wczasów. Największe biura podróży już kuszą promocjami typu first-minute. Ta sama oferta wakacyjna wykupiona w lutym może być nawet o kilkadziesiąt procent tańsza niż zakupiona w okresie letniego szaleństwa! Rzućmy okiem, co znajdziemy w ofertach tego typu.

Już za kilkaset złotych możemy na przykład znaleźć propozycję tygodnia wakacji na słonecznej Riwierze Bułgarskiej i to z przelotem, w nowoczesnym hotelu oraz w wersji all-inclusive! W czerwcu cena takiego wyjazdu będzie z całą pewnością odpowiednio wyższa. Jeżeli w zeszłym roku kupowaliście wczasy na przysłowiową „ostatnią chwilę”, a okolice i klimat Wam odpowiadały, sprawdźcie koniecznie, o ile mniej możecie zapłacić za analogiczne wczasy teraz. Ta różnica robi wrażenie, prawda? A to dopiero początek!

Nie pakujcie się w niepotrzebne koszty

Jednak sam koszt wyjazdu, nawet z wliczonymi posiłkami nie jest jedynym kosztem, z którym będą się wiązały nasze wakacje. Jakie są dodatkowe wydatki? Pogrupowaliśmy je, zobaczcie:

  • wydatki związane z przygotowaniem do wakacji Kremy z filtrami (osobne dla dzieci, osobne dla dorosłych, którzy po wakacjach chcą olśnić współpracowników swoją opalenizną), stroje kąpielowe, torby na plażę lub plecaki w góry, koszulki i spodenki lub sukienki, okulary słoneczne – to wszystko już od maja będzie w cenach odpowiednio wysokich. Teraz kiedy temperatury oscylują w okolicach zera, ceny strojów kąpielowych i leżaków też są równie niskie. Właśnie dlatego warto zimą wybrać się na wakacyjne zakupy! Brzmi śmiesznie? Pomyślcie, jak zabawnie będzie, kiedy zaoszczędzone pieniądze wydacie na wypad do kina albo parku wodnego!
  • wydatki na miejscu Jedna z najważniejszych spraw – jeżeli planujecie spędzić wakacje poza granicami Polski, zacznijcie obserwować kurs waluty, która obowiązuje w kraju, do którego chcecie wyjechać. Wymieńcie tę walutę na złotówki dokładnie wtedy, kiedy kurs będzie najkorzystniejszy. W ten sposób możecie oszczędzić naprawdę niemało, bo szybko wymieniane pieniądze w kantorach zlokalizowanych na lotniskach lub w centrach miast to duża strata i to w czystej postaci.

Warto też – jeszcze przed wyjazdem ustalić co ciekawego jest i dzieje się w okolicy miejsca, gdzie będziemy wypoczywać. Często zdarza się tak, że organizując wakacje w ostatniej chwili, wpadamy w pułapkę „okazji na miejscu”. Wykupujemy wtedy dodatkowe wycieczki, atrakcje, bo przecież chcemy mieć wspaniałą pamiątkę, przeżyć i zobaczyć coś niesamowitego! A takie eskapady kosztują. I to niemało. Właśnie dlatego planując wakacje z wyprzedzeniem, będziemy mogli sprawdzić, czy w miejscowości obok tej, gdzie wypoczywamy są organizowane kiermasze, dni miasta lub inne lokalne wydarzenia. Taka wyprawa może być nawet o połowę tańsza, on „fantastycznej wycieczki w super cenie”, a przecież będzie ona dla Was równie atrakcyjna i egzotyczna.

Aasa–pem do biura podróży

Jeżeli Wasz aktualny budżet nie przewiduje kosztów związanych z wyjazdem, to jak pokazaliśmy wyżej, naprawdę właśnie teraz warto pomyśleć o wakacjach. Właśnie teraz, kiedy za oknem straszą gołe drzewa, a prognoza pogody wprawia Was w nastrój minorowy. jesienna-pozyczka

Teraz jest ten moment, aby pójść do biura podróży, zrobić wakacyjne zakupy i sprawdzić lokalne wydarzenia w miejscu, które już wybierzecie. Nawet jeżeli wydaje się Wam, że kupowanie słomkowych kapeluszy w lutym jest szalonym pomysłem. Wakacje zaplanowane na chłodno (także dlatego, że za oknem zima), dają gorące oszczędności, których moc poczujecie podczas wypoczynku.

Jak to zrobić? To proste – skorzystajcie ze wsparcia, jakie Wam oferujemy. Pożyczając teraz określoną kwotę i rozkładając ją na dogodne, niskie raty nie tylko będziecie mogli zaplanować wakacje, oszczędność kilkuset złotych a pewnie nawet i sporo więcej! Przede wszystkim, zaczniecie nastawiać się na myślenie o wakacjach, rozpoczniecie planowanie wydarzeń i to sprawi, że łatwiej przyjdzie Wam przetrwanie zimowego, szarego okresu.

My tymczasem zachęcamy Was do sprawdzania ofert w Internecie i biurach podróży oraz na naszą stronę www.aasapolska.pl. Niech wakacje 2019 będą niezapomniane!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.