Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Blog

Jak płacić mniej za kredyt we franku?

Jak płacić mniej za kredyt we franku?
czytaj dalej

W Polsce kredyty frankowe ma około 900 tysięcy osób. Liczba ta systematycznie spada, ponieważ o kredyt we franku szwajcarskim już nie jest tak łatwo jak przed laty. Najczęściej kredyty tego rodzaju to kredyty hipoteczne, w tym kredyty mieszkaniowe, których wysokość raty uzależniona jest w dużej mierze od aktualnego kursu franka.

Umowa pożyczki prywatnej – co w niej zawrzeć?

Umowa pożyczki prywatnej – co w niej zawrzeć?
czytaj dalej

Pieniądze pożyczyć możemy nie tylko od banku czy firmy pozabankowej, ale również od osób prywatnych. Może być to nasza rodzina, znajomi czy też osoby, których nie znamy. Wówczas mówimy o tak zwanej pożyczce prywatnej. Chociaż do kwoty 500 złotych nie musimy podpisywać umowy pożyczki tego rodzaju, to jednak zawsze warto to zrobić. Jakie zapisy powinny znaleźć się wtedy w umowie pożyczkowej?

Małe czcionki w umowach kredytowych

Małe czcionki w umowach kredytowych
czytaj dalej

Gdy podpisujemy umowę kredytową lub o pożyczkę, powinniśmy zapoznać się dokładnie z jej zapisami. Niestety, umowy to często wielostronicowe dokumenty, które zawierają mnóstwo trudnych sformułowań wyglądających jak maczek na kartkach. Dlatego mała czcionka nie kojarzy nam się zbyt dobrze – często wtedy, gdy mówimy, że coś zapisane było małą czcionką czy drobnym druczkiem, było mało widoczne na pierwszy rzut oka. Jednak obecnie coraz częściej instytucje wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom klientów i konstruują czytelne umowy.