Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Ile kosztuje wiosenny remont?

Ile kosztuje wiosenny remont?
Mamy już kalendarzową wiosnę, a to najlepszy czas, aby zmienić coś w swoim domu. Zobacz, co możesz zrobić samodzielnie, do czego warto zatrudnić firmę remontową i ile to wszystko kosztuje

Jak zaplanować wiosenny remont?

Remont nie jest wcale aż tak skomplikowany, jak się wydaje, jeśli podzielisz go sobie na mniejsze etapy, a w ich ramach wypiszesz prace, które są potrzebne do wykonania. Nie zapomnij także oszacować kosztów. Zorientuj się, co Ci się podoba, ile kosztują materiały i poproś o wycenę prac kilka firm remontowych. Dzięki temu możesz porównać zakres usług, ceny jak i dostępne terminy.

Zobacz, jak zaplanować prace remontowe na przykładzie!

Spisz zakres prac, które muszą być wykonane

W zależności od tego, jak duży ma być remont domu, zapisz sobie na kartce albo na komputerze wszystkie prace, które chcesz wykonać. Staraj się rozbić to na małe zadania, czyli nie pisz: „odświeżyć salon”, tylko „pomalować ściany salonu na biało”, „wymienić listwy przypodłogowe” i „kupić nowy dywan”. Dzięki temu poziom skomplikowania prac Cię nie przytłoczy.

Poszukaj inspiracji dotyczących tego, jak ma wyglądać Twoje nowe wnętrze

Jeżeli już wiesz, co ma być zrobione, to zastanów się, jak chcesz, żeby wyglądało Twoje mieszkanie czy dane pomieszczenie po remoncie. Możesz przejrzeć blogi wnętrzarskie albo portale, które zajmują się wyposażeniem wnętrz. Zapisz sobie w jednym pliku wszystkie interesujące Cię zdjęcia czy artykuły. Dzięki temu wyłoni Ci się spójna koncepcja i sprawdzisz, czy wybrane rzeczy do siebie pasują. Jeżeli zupełnie nie masz pomysłu, możesz skonsultować się z architektem wnętrz.

Zorientuj się, czy prace możesz wykonać samodzielnie czy będzie Ci potrzebna firma budowlana

Wróć do listy, w której spisałeś sobie prace do wykonania i zastanów się, które z nich wykonasz samemu, a do których trzeba będzie zatrudnić profesjonalistów. Malowanie ścian spokojnie można wykonać we własnym zakresie, jednak bardziej skomplikowane prace wykończeniowe lepiej powierzyć firmie remontowej.

Jeśli zatrudniasz firmę budowlaną, to poproś znajomych o rekomendację albo rozpuść wici w internecie

Gdy już wiesz, do czego firma będzie Ci potrzebna, to postaraj się znaleźć wykonawców, którzy oferują dany zakres usług. Możesz popytać znajomych, opublikować post w mediach społecznościowych z prośbą o rekomendację albo poszukać w internecie.

Skontaktuj się z wybranymi wykonawcami i poproś o wycenę oraz podanie dostępnych terminów

Kiedy już wyłonisz kilka firm, czas się z nimi skontaktować. Podczas rozmowy telefonicznej czy w mailu pamiętaj, aby podać dokładny zakres usług, który Cię interesuje. Na tej podstawie poproś o wyceny i dowiedz się, kiedy dana firma mogłaby wejść do Twojego mieszkania

Zaplanuj termin remontu

Kiedy już dogadasz się z ekipą remontową, czas abyś uwzględnił remont w swoich planach. O czym trzeba pamiętać? Jeżeli prace będą uciążliwe, to trzeba znaleźć lokum na tymczasową przeprowadzkę. Może rodzice albo przyjaciele będą mogli Cię przygarnąć? Jeśli potrzeba, poinformuj swojego pracodawcę, że w terminie remontu chcesz wziąć urlop. Dodatkowo nie zapomnij o tym, aby chociaż na kilka najcięższych dni zapewnić opiekę nad dzieckiem.

Odwiedź sklepy budowlane 

Po konsultacji ze swoim wykonawcą albo bez jeśli go nie zatrudniasz, czas na wybór materiałów budowlanych, mebli i dodatków. Jeśli do remontu pozostało jeszcze trochę czasu, to nie musisz ich od razu kupować. Warto jednak już je wybrać, aby sporządzić remontowy budżet. W przypadku takich wydatków lepiej jednak wybrać się do sklepów stacjonarnych i zobaczyć wszystko na żywo niż bazować tylko na zakupach internetowych.

Zsumuj koszty remontu

Kiedy już wiesz, ile będzie kosztowała firma wykończeniowa, materiały budowlane, meble i dodatki, to czas przygotować remontowy budżet. Po zsumowaniu wszystkich kosztów będziesz wiedział, czy za wszystko dasz radę zapłacić z bieżących dochodów, czy może potrzebna będzie pożyczka na remont.

Jakie prace można wykonać samodzielnie?

Jeżeli planujesz tylko delikatnie odświeżenie mieszkania na wiosnę, to właściwie wszystkie prace remontowe można wykonać samemu. Zaoszczędzisz na kosztach ekipy, ale będziesz musiał poświęcić na to więcej swojego czasu.

jesienna-pozyczka

Skomplikowane nie jest na przykład malowanie ścian. Pamiętaj, aby wnętrze dobrze zabezpieczyć folią malarską, użyć dobrej jakości farby gruntującej i kolorowej oraz wybrać suchy i ciepły dzień, aby bez problemu można było przewietrzyć mieszkanie.

Dużą różnicę robi także malowanie kafelek. Jeśli w Twojej kuchni czy w łazience masz kafelki w znienawidzonym przez Ciebie kolorze, to wystarczy jeden weekend, aby to zmienić. Musisz kupić specjalną farbę do tego typu powierzchni, a przed malowaniem dokładnie odtłuścić kafelki. Takie rozwiązanie lepiej stosować tylko do ścian, bo na podłodze farba zbyt szybko może się ścierać.

Jednak na podłogę mamy inne rozwiązanie. Samemu można nałożyć na nią wykładzinę PCV. Są dostępne różne wykończenia, imitujące lastryko, beton czy drewniane panele. Wykładzinę wystarczy odpowiednio przyciąć i przykleić ją do podłogi taśmą dwustronną.

Jeżeli remont ma polegać tylko na wymianie mebli i dodatków, to bez problemu złożysz je samemu. Trzeba tylko dokładnie czytać instrukcję, aby niczego nie pomylić.

Kuchnia, salon czy łazienka – od czego zacząć wiosenny remont?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, które pomieszczenie wyremontować najpierw. Warto zacząć od tego wnętrza, którego aktualny stan najbardziej Ci przeszkadza. Remont danego pomieszczenia dostosuj także do dostępnego czasu i Twojego trybu życia. Remont salonu trwa najkrócej i jest najmniej uciążliwy. Kiedy trwa remont kuchni, to nie trzeba się wyprowadzać, ale należy przygotować się na niedogodności. Z kolei remont łazienki jest najbardziej skomplikowany i na ten czas warto znaleźć sobie zastępcze lokum.

jesienna-pozyczka

Remont salonu jest zazwyczaj najprostszy do wykonania. Nie ma w nim kafelków czy sprzętów, do których dopływa woda. Nawet wymiana podłogi czy malowanie ścian nie utrudnia mieszkania. Remont salonu najczęściej trwa najkrócej, więc wystarczy przeznaczyć na to tylko jeden weekend.

Remont łazienki trzeba dobrze zaplanować, bo w wielu przypadkach łączy się z demontażem wanny, umywalki czy toalety. Jest skomplikowany i nawet gdy wykonuje go ekipa remontowa, to trwa około tygodnia. 

Remont kuchni także bywa uciążliwy, ale nie tak, jak łazienki. Prace zazwyczaj trwają krócej, ale trzeba przygotować się na pewne niedogodności. Lodówkę czy czajnik elektryczny zazwyczaj można przenieść do innego pomieszczenia i dalej z niej korzystać, ale gotowanie jest niemożliwe. Wtedy trzeba przestawić się na jedzenie na wynos albo jeść obiady u rodziny.

Ile przeznaczyć na wiosenny remont? 

Tak naprawdę trudno oszacować, ile kosztuje wiosenny remont, bo wszystko zależy od tego, co chcesz zmienić, jakiej wielkości jest Twoje mieszkanie, jaką ekipę wybierzesz i na jakiej jakości materiały, meble czy dodatki się zdecydujesz. Chcesz zaoszczędzić na remoncie? Poznaj nasze sposoby na remontowe oszczędności!

Pożyczka na wiosenny remont

Jeśli przygotowałeś opisany przez nas wyżej plan remontu, to już wiesz, ile będzie Cię on kosztował. Gdy masz w planach poważne prace, a nie tylko odświeżenie, to może być Ci potrzebny kredyt na remont. Weź także pod uwagę fakt, że prace wykończeniowe wyniosą pewnie więcej, niż początkowo planowałeś. Warto więc dodatkowo założyć sobie ok. 20% na nieprzewidziane wydatki. Jeśli więc nie jesteś pewien, czy taką kwotę wygospodarujesz z bieżących dochodów, to lepiej wziąć pożyczkę niż gdyby miało Ci na coś zabraknąć pieniędzy i trzeba by było wstrzymać prace.

Pewnie na remont nie będzie Ci potrzebne więcej niż kilkanaście tysięcy, a taką kwotę bez problemu dostaniesz, decydując się na kredyt online lub pożyczkę online. W tych pandemicznych warunkach lepiej nie chodzić do oddziału instytucji finansowej więc tę opcję warto także wybrać przez wzgląd na swoje bezpieczeństwo.

W Aasa Polska oferujemy pożyczki online aż do 15 tys. zł. Za taką kwotę wykonasz większość prac, które obejmuje wiosenny remont. Złóż wniosek już dziś!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.