Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Ile dać na chrzciny? Jaki prezent na chrzest?

Ile dać na chrzciny
Prezenty na chrzciny to jedna z tradycji, z którą wiąże się wejście dziecka w świat chrześcijaństwa. Oczywiście nie to jest istotą tego święta, ale warto obdarować małego człowieka czymś, co mu się spodoba, przyda albo co rodzice będą mogli zachować mu na pamiątkę. Sprawdź, ile powinno się włożyć do koperty na chrzest oraz jaki wyjątkowy prezent możesz kupić

Chrzciny to nie tylko ceremonia w kościele, ale również okazja do tego, aby urządzić rodzinne spotkanie. Rodzice malucha zazwyczaj wydają sporo pieniędzy na zorganizowanie przyjęcia, więc warto im za to podziękować i zadbać o prezent na chrzciny. Jeśli masz taką możliwość, to najlepiej jest podarować coś symbolicznego, co posłuży dziecku jako pamiątka, gotówkę w kopercie, co pomoże finansowo odciążyć rodziców oraz zabawkę, która już teraz sprawi maluchowi radość.

Jaki prezent dać na chrzest?

W dobrym tonie jest, aby uczestnicząc w ceremonii chrztu, a potem w przyjęciu, zadbać o prezent. W zależności od tego, jak blisko jesteś spokrewniony z dzieckiem, tyle wypada przeznaczyć na prezent. Od dalszej rodziny wystarczy drobiazg, choć oczywiście w głównej mierze zależy to od Twoich relacji z maluchem i jego rodzicami i Twoich możliwości finansowych.

Oczywiście nic się nie stanie, kiedy na chrzest przybędziesz bez prezentu, ale wtedy warto mieć przygotowany jakiś drobiazg. Zobacz nasze inspiracje na prezenty na chrzciny!

Jaki prezent na chrzciny dla chłopca? 4 propozycje

Pamiątka chrztu to symboliczny prezent, który warto podarować chłopcu. Jest to obrazek, który upamiętnia to wydarzenie i które można potem powiesić w pokoju dziecięcym. W wersji drewnianej z personalizacją kosztuje ok. 70-120 zł. jesienna-pozyczka

Prezentem na chrzciny dla chłopca może być również biblia z obrazkami.  Kiedy maluch podrośnie może wraz z rodzicami czytać historie ze Starego i Nowego Testamentu. Ilustrowana wersja sprawi, że dziecko będzie biblią bardziej zainteresowane. Takie wydanie kosztuje w przybliżeniu 40-60 zł.

Pamiątkowy prezent na chrzest dla chłopca to może być również personalizowana skarbonka. Elegancko wygląda taka posrebrzana, a małemu mężczyźnie z pewnością w przyszłości spodoba się to, że jest w kształcie auta. Cena skarbonki to ok. 150 zł i już od początku będzie pomagała dziecku gromadzić oszczędności.

Kolejnym pomysłem jest zabawka, dostosowana do etapu rozwoju malucha. Warto w tej sprawie skonsultować się z rodzicami, aby kupić coś, co przypadnie mu do gustu.

Jaki prezent na chrzest dla dziewczynki? 4 propozycje

W ramach pamiątki na chrzest dla dziewczynki możesz kupić grawerowany złoty medalik. Z jednej strony może być umieszczony motyw religijny, a z drugiej imię dziecka i rok chrztu. Medalik wraz z łańcuszkiem kosztuje 200-500 zł, więc jest to droższy prezent.

Popularnym prezentem na chrzest, który możesz również podarować dziewczynce, jest tort z pampersów. Możesz kupić gotowy za ok. 100 zł albo zrobić samemu. Wtedy ponosisz tylko koszt pieluszek, wstążek oraz elementu ozdobnego (np. pluszowego misia), który dasz na górę tortu. Jest to z jednej strony oryginalny pomysł na prezent, ale z drugiej niezwykle praktyczny.

W ramach pamiątki chrztu dla dziewczynki możesz przygotować personalizowany album z jej zdjęciami albo fotoksiążkę. W internecie znajdziesz dedykowane strony, wyposażone w kreator, w którym tylko ładujesz zdjęcia ze swojego komputera, dodajesz elementy ozdobne i układasz je na stronach. Przygotowany przez Ciebie wzór firma potem drukuje i wysyła Ci pocztą. Taka fotoksiążka w zależności od liczby stron kosztuje od 40 do 200 zł. jesienna-pozyczka

Jeżeli mała dziewczyna ma już przekłute uszy, to prezentem na chrzest, który przetrwa lata, mogą być kolczyki. Warto wybrać szlachetny kruszec taki jak białe lub żółte złoto, aby była to prawdziwa pamiątka. Złote kolczyki w zależności od tego, czy jest w nich jeszcze kamień szlachetny, kosztują od 200 do 1 000 zł. Pamiętaj, tylko aby nie były one wiszące, bo dziecko łatwo może zerwać je z ucha. Lepiej postawić na wkręty.

Kiedy dajesz prezent zarówno chłopcu jak i dziewczynce nie zapomnij o życzeniach na chrzest. Co oczywiste dziecko ich nie zapamięta, jeśli przekażesz je ustnie, więc warto napisać je na ozdobnej kartce, którą rodzice mu później podarują.

Ile dać na chrzciny?

Kiedy nie masz pomysłu na prezent, zawsze możesz dać maluchowi gotówkę. Wtedy rodzice mogą założyć mu konto albo lokatę i przekazać zgromadzone pieniądze, kiedy skończy 18 lat.

To, jaka kwota będzie odpowiednia powinno zależeć od tego, jak blisko jesteś z dzieckiem i jego rodzicami oraz ile chcesz mu podarować. Kwota w kopercie powinna zaczynać się od 200-300 zł, a kończyć nawet na kilku tysiącach, jeśli masz takie możliwości finansowe.

Ile na chrzest powinni dać rodzice chrzestni?

Rodzice chrzestni to od momentu chrztu bardzo ważne osoby w życiu dziecka. Dlatego powinny one zacząć od przekazania symbolicznego prezentu i wyższej kwoty niż inni goście. W końcu rodzice malucha wybrali ich dlatego, że cenią ich wsparcie i chcą, aby na stałe pojawiali się w życiu małego człowieka. Dlatego każdy z rodziców chrzestnych powinien dać w kopercie co najmniej 500 zł.

Ile dać na chrzest – ile dają inni członkowie rodziny?

Pomysły na prezenty często szybko kończą się dziadkom dziecka, więc to oni najczęściej dają również wysoką kwotę. Zazwyczaj oscyluje ona wokół 1000 złotych. Dziadkowie mogą również na chrzest zamiast dawać gotówkę, sprezentować coś droższego, potrzebnego maluchowi np. wózek albo fotelik do samochodu.

Ile do koperty powinna włożyć dalsza rodzina?

Dalsza rodzina nie jest zobowiązana do dawania wysokich sum na chrzest i często również nie ma takiej potrzeby. Zdarzają się oczywiście dalsze ciotki czy wujkowie, które mają takie możliwości finansowe, aby dać dziecku prezent marzeń. Nie jest to jednak obowiązek i nawet kwota 200-300 zł od dalszej rodziny jest wystarczająca.

To, ile daje się na chrzciny?

To, ile daje się na chrzciny, zależy w dużej mierze od stopnia zażyłości kontaktów rodzinnych oraz tego, ile zarabiają goście. Minimalna suma to kilkaset złotych, jednak nikt nikogo nie wyprosi z przyjęcia, tylko dlatego, że nie przyniósł gotówki. Wtedy warto kupić zabawkę, książeczkę albo coś innego, z czego ucieszy się maluch.

Jeżeli nie masz aktualnie wolnej gotówki, a zbliżają się chrzciny bliskiego Ci dziecka, to zawsze możesz wesprzeć się pożyczką w Aasa Polska.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.